Efektowne ramki idealne do pokoju dziennego

Urządzanie pokoju dziennego to nie lada wyzwanie. Niewątpliwie ważna jest jego funkcjonalność, ale również należy zwrócić uwagę na dekoracyjny charakter. Wszak to w tym pokoju często podejmujemy gości, zatem chcemy, aby pięknie się prezentował. Kluczowe znacznie ma wybór dodatków. Absolutnym must have są ramki passe-partout.

Magiczne chwile uwiecznione na zdjęciach

Pomimo, że obecnie panuje moda, aby fotografować wszystko, nawet to co się je, to niektórzy jej nie ulegają. Zdjęcia wykonują tylko, aby uwiecznić magiczne i ważne chwile. Dzięki temu fotografie mają duże znaczenie. Jednak należy je odpowiednio wyeksponować. Warto do tego użyć ramek passe-partout. Doskonale podkreślą one piękno zdjęć, a jednocześnie same w sobie wprowadzają nutę prostego dizajnu w najlepszym wydaniu. Można tutaj postawić na bardzo różne kolory. Takie ramki są doskonałą i efektowną dekoracją do pokoju dziennego, a jednocześnie mają wartość sentymentalną. Wystarczy tylko spojrzeć na zdjęcia oprawione ramką passe-partout, by przypomnieć sobie magiczne chwile.

Ramki do zdjęć passe partout – nie tylko do zdjęć

Aby ozdobić pokój dzienny warto znaleźć odpowiednie ramki. Niewątpliwie najbardziej ponadczasowe są ramki do zdjęć passe- partout, bo w końcu czy może być coś bardziej stylowego niż ramki pochodzące z Francji. Zaletą ramek passe-partout jest ich niezwykle duża uniwersalność. Są minimalistyczne, ale i niezwykle eleganckie, dlatego doskonale wpisują się w różne style aranżacji wnętrz, które mogą dopełniać, bądź też dodawać im nutę prostoty. Ramki passe-partout można wykorzystać nie tylko do eksponowania zdjęć, ale również obrazów, czy animacji. Samodzielnie możemy również wykonać ozdoby i umieścić je w ramce. Passe-partout mają bardzo grubą ramę, dlatego stanowią również ozdobę samą w sobie. Niewątpliwie nie można przejść obok nich obojętnie. Kolejną ich zaletą jest bardzo niska cena. Dostępne są nawet bardzo duże formaty, dzięki temu passe-partout można również wykorzystać do oprawienie plakatu.

Drewniane ramki – świetne rozwiązanie do pokoju dziennego

Pokój dzienny jest miejscem rodzinnych spotkań. W tym pomieszczeniu przyjmujemy też gości. Zatem powinno być także przytulne, by można było miło spędzić w nim czas. Dlatego trudno wyobrazić sobie, aby na ścianach nie wisiały ramki. Poza świetnymi ramkami do zdjęć passe-partout, doskonałym wyborem mogą być również ramki drewniane. Pasują do pomieszczenia urządzonego w stylu skandynawskim, ale również prowansalskim. Widoczne na powierzchni sęki dodają unikalności, a jednocześnie prezentują się stylowo. Tutaj warto postawić na geometryczny kształt, gdzie prostota i surowość zachwycają. Do pokoju dziennego pasują zarówno białe ramki drewniane, jak i w kolorze naturalnego drewna.

Szklane ramki – bo warto je wybrać

Jeżeli nasz pokój dzienny urządzony jest w stylu glamour to absolutnie nie może w nim zabraknąć szklanych ramek. Warto tutaj postawić na boczne zdobienia np. brokatem. Oczywiście zaletą takich ramek, poza eleganckim dizajnem, jest fakt, że doskonale odbijają one światło. Mogą więc tworzyć swoistą grę świateł, ale również optycznie powiększyć pomieszczenia. Tutaj sprawdzą się także ramki złote, czy też srebrne. Należy jednak pamiętać, aby pozostałe ozdoby były minimalistyczne, gdyż przytłoczenie nimi pomieszczenia również nie jest dobrym rozwiązaniem.

A jakie ramki wybrać do stylu industrialnego?

Obecnie coraz bardziej popularne są lofty. Często również urządza się pokój dzienny w surowym stylu industrialnym. Również tutaj nie może zabraknąć ramek. Jednak warto postawić na cienkie ramki druciane. Mogą także sprawdzić się ramki metalowe. Do takiego stylu pasują ponadto ramki passe partout w kolorze czarnym, stalowym, bądź też szarym.

Do pokoju dziennego można wybrać naprawdę różne ramki. Najbardziej uniwersalne są passe-partout czy tez drewniane. Są ponadczasowe i nigdy nie wychodzą z mody. Warto postawić na minimalizm, dzięki temu można osiągnąć naprawdę świetny efekt. Absolutnie nie należy wybierać ramek plastikowych. Są one naprawdę w bardzo złym guście. Może określić je jednym słowem, które bardzo duża wyraża, czyli passe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here