Szklana obudowa na telefon - czy jest praktyczna?

Każdy telefon smartfonowy cechuje się posiadaniem charakterystycznej obudowy. Najczęściej posiada ona obudowę metalową bądź plastikową. Identyczne tworzywa wykorzystywane są również do robienia z nich dedykowanych tym urządzeniom case’y. Mimo popularności tych dwóch wyżej wspomnianych rodzajów materiałów, generalnie nie jest to jedyna możliwa opcja.

Niektórzy producenci opierają się w tych konstrukcjach na użyciu mniej powszechnego, ale jakże efektownego szkła. Czy jest to dobry wariant z technicznego punktu widzenia?

Oczywiście takie gadżety jak telefony komórkowe stanowią akcesoria użytku codziennego, zatem powinny być wyposażone jak najbardziej praktycznie. W razie, gdyby doszło do ich upadku, przypadkowego zepchnięcia czy strącenia, konieczne jest ich właściwe zabezpieczenie.

Nie chodzi tylko o to, aby nie porysowała się szybka komórki, nie stłukła czy nie doszło do obdarcia telefonu, ale nie pojawiły się żadne uszkodzenia mechaniczne sprzętu. Jak to się w związku z tym ma do szkła, które samo w sobie jest przecież jednym z najbardziej podatnych na rozbicia materiałów?

Otóż nie da się ukryć, że w momencie upadku na twardą powierzchnię, takie szkło osłaniające ekran po prostu rozbije się, a będzie to wyglądało mało estetycznie – pojawi się nieładny pajączek. Nie będzie widoczności i czytelności, dodatkowo mało prawdopodobne, żeby przyciski sprawnie działały. Niemniej jednak w popularnych obecnie telefonach typu iPhone czy wybranych smartfonach, jak najbardziej szkło hartowane jest stosowane. Apple nie obawiał się zastosować takich rozwiązań, podobnie Samsung wypuszczając na rynek telefonii komórkowej rodzinę modeli Galaxy.

Dlaczego, skoro w grę wchodzą w tym przypadku kosztowne warianty komórek? Otóż szkło, jakie jest wykorzystywane przez wyżej wspomnianych producentów to nie byle jakie szkło. Jest to materiał niepodatny na uszkodzenia tak jak klasyczne szkło. Wzmocniony, o większej wytrzymałości, bardziej trwały.

Szklana obudowa na telefon - czy jest praktyczna?

Jednym z charakterystycznych typów szkła, z jakich korzystają renomowane marki tworzące telefony ze szklaną obudową jest Gorilla Glass firmy Corning. Jest to seria generacji szkła jaka stanowi tworzywo świetnie pokrywające ekran telefonu oraz dobrze nadający się także na tył, plecy komórki. Ponadto z tego samego wariantu szkła korzystają producenci etui do smarfonów.

Akcesoriów z zastosowaniem owego tworzywa naprawdę jest dzisiaj na rynku cała masa. Jeżeli mimo zapewnień producenta, iż wykorzystywany materiał jest wzmocniony, nadal obawiasz się o to, że w razie upadku zniszczysz telefon, narażając się na koszty, koniecznie powinieneś postawić na dodatkową warstwę ochronną, która wcale nie jest drogim wydatkiem.

Ponadto taka osłona znakomicie sprawdzi się także wtedy, kiedy są niskie temperatury powietrza, wówczas mając nałożone rękawiczki, prędzej upuścisz telefon. Jeżeli masz dodatkowy case na komórkę, jest to także kolejny efekt dekoracyjny. Możesz obudowę dobrać na tyle ciekawie, że Twój telefon nabierze zupełnie innego wyglądu. Co więcej, nie będzie zarysowany na skutek ciągłego użytkowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here