pączek

Osoby na diecie odchudzającej bardzo często narażone są na pokusy. Jedna z nich jest pączek. Właśnie podczas diety smakuje on najlepiej. Waga paczka wynosi mniej więcej 70g jednak zawiera w sobie około 300 kalorii. Właśnie w takim małym produkcie mieści się aż tyle kalorii. Pączek to przede wszystkim cukier oraz tłuszcz. Wiadomo, ze jest to najgorsze połączenie. Nic innego tak bardzo nie tuczy jak to właśnie połączenie. Oczywiste jest również, że pączek to wiele dodatków, na przykład lukier, nadzienie, posypka. Dzięki nim wartość kaloryczna rośnie.

Co to dla nas oznacza?

Faktem jest, że pączki dostarczają nam tylko pustych kalorii, jednak są bardzo pyszne. Warto jest je jednak ograniczyć. Poza tym istnieje bardzo dużo różnych ćwiczeń dla naszej sylwetki, które możemy wykonywać. Dzięki nim szybko spalimy zjedzonych 300 kalorii wraz z pączkiem. Ćwiczenia te nie wymagają więcej niż czterdziestu minut.

ile kalorii ma pączek i jak go spalić

Ćwiczenia:

*Jazda na rolkach – aby jazda na rolkach się sprawdziła należy wybrać trochę trudniejszą trasę, czyli taką która wymaga od nas większego wysiłku. Na spalenie około 300 kalorii potrzebujemy trzydziestu pięciu minut intensywnej jazdy na rolkach

*bieg na bieżni – aby całkowicie spalić pączka, którego zjedliśmy to potrzebujemy około trzydziestu minut na bieżni, przy średniej prędkości 8km/h

*jazda na rowerze – potrzebujemy na to trzydziestu minut w tempie około 25km/h,

*pływanie kraulem – nie należy on do popularnych stylów, jednak właśnie dzięki niemu możemy bardzo szybko spalić całego pączka. Wystarczy, ze będziemy pływać dwadzieścia pięć minut.

*crosstraining – dzięki dwudziestu pięciu minutom ćwiczenia crosstrainingu pozbędziemy się wszystkich kalorii, których zawdzięczamy zjedzonemu pączkowi

*skakanka – aby spalić 300 kalorii ćwicząc na skakance trzeba skakać dwadzieścia pięć minut, bez przerw. Nie jest to jednak proste, gdy nie możemy odpocząć.

*nordic walking –  jest to na pewno najdłuższy sposób na pozbycie się kalorii, ale jednocześnie najprzyjemniejsze. Wystarczy nam czterdzieści minut spaceru z kijkami, by spalić kalorie

*taniec – w tym przypadku potrzebujemy trzydziestu pięciu minut na to, by pozbyć się pączka z organizmu. Możemy potańczyć w klubie jak również w domu.

Kalorie możemy również spalić przy domowych obowiązkach. Wiele naszej energii pochłaniają między innymi: mycie okien i podłóg, odkurzanie oraz wiele innych domowych zajęć. Jednak w tym przypadku, spalanie kalorii należy liczyć w kilku godzinach. Jeśli najdzie nas więc ochota na paczka to wiedząc jak spalić po nim kalorie, to spokojnie możemy po niego sięgnąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here