Jak odświeżyć płytki ścienne? 5 sprawdzonych sposobów

Nie musisz mieć nie wiadomo jak dużych sum pieniężnych odłożonych na rzecz realizacji remontu, aby móc odświeżyć wygląd ścian łazienkowych, na których znajdują się płytki. Podobnie w pomieszczeniach kuchennych – tak także nie ma sensu wydatkowanie szczególnie dużo, bo i po co, skoro możesz zastosować kilka sprawdzonych sposobów na indywidualne czyszczenie płytek.

O nich dowiesz się natomiast z lektury poniższych fragmentów naszego wirtualnego poradnika, za pośrednictwem którego pokażemy Ci, jak zamiast uciążliwego remontu kapitalnego, móc w mgnieniu oka poprawić wygląd Twych płytek na ścianach.

Usuń zbędne

Nie musisz wymieniać wszystkich elementów meblowych, jeżeli nie masz na to wystarczających środków pieniężnych, ale dobrze byłoby, żebyś pozbył się z wnętrza, które masz poprawiać wyglądem tych przedmiotów, jakie są zdecydowanie w nim zbędne.

Może masz coś starego, nieestetycznego, niepotrzebnego, co tylko zawadza i od dawna przestało pełnić funkcję wizualną, a także praktyczną. Jeżeli spojrzysz trzeźwym okiem na cały dotychczasowy wystrój, uda Ci się łatwiej stworzyć konkretną propozycję – co byś tak na dobrą sprawę w ogóle chciał zmienić w łazience czy wyglądzie Twojej kuchni. Może chodzi o kolor, o dekoracyjne listwy czy też dekory.

Wszystko to możesz przecież wymieniać pojedynczo, wybierając element, który chcesz poddać metamorfozie, rezygnując jednocześnie z odświeżania całości pomieszczenia.

Robótki ręczne

Najczęściej prawdziwe odświeżenie wyglądu łazienki czy kuchni przynosi pomalowanie płytek ściennych. Kafle nadają się do przemalowania w prosty sposób, ponieważ na rynku jest cała masa rozmaitych rodzajów farb do tego celu przeznaczonych.

Możesz przebierać w wysokiej klasy, zróżnicowanych kolorystycznie wariantach detergentów, jakie zapewnią kompletną przemianę Twego wnętrza kuchennego bądź łazienkowego. Zanim jednak zdecydujesz się na prace malarskie, koniecznie powinieneś postawić na właściwe oczyszczenie płytek.

Alternatywa

Jeżeli pomalujesz płytki, nie ma szans na to, aby kiedyś wrócić do ich pierwotnego wyglądu. Niemniej jednak wcale nie musisz tak robić, nawet gdy to, co masz do tej pory Ci się znudziło.

Jak odświeżyć płytki ścienne? 5 sprawdzonych sposobów

Wizualnie świetnie sprawdzą się naklejki na kafelki, które w każdej chwili dasz radę odlepić i w konsekwencji tego wrócić do pierwszej postaci płytek. Wspomniane nalepki to samoprzylepna folia, która lśni, delikatnie połyskuje i jest niepodatna na zarysowania. Ponadto nie przyciąga brudu tak jak farba, a zatem jest to praktyczniejsze rozwiązanie.

Zasłoń glazurę

Glazurę znajdującą się na ścianie możemy przykryć, korzystając w tym celu z wodoodpornej płyty. Musimy jednak pamiętać, aby nie była ona za gruba i pasowała do reszty wyposażenia.

Płyta ta jest natomiast przymocowywana do muru poprzez specjalnie w tym celu stosowane silikony oraz kleje. Dodatkowo warto także zakryć tę przestrzeń na przykład taflą szkła, tworząc lustro.

Gruntowna wymiana

W ostateczności, jeżeli odłożyłeś nieco więcej, warto postawić na zupełnie nowe płytki. Nie jest to równoznaczne z uciążliwym remontem, który musiałby za tym iść. Jest to kwestia kilku dni wyłożenia nowych kafelków przez fachowca. Z pewnością takie wnętrze z nowymi płytkami będzie prezentowało się dużo bardziej stylowo i bardziej świeżo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here