Jak przenieść kontakty z androida na iphone?

Przy zmianie telefonu na nowy chcemy, aby nasze kontakty oraz inne ważne pliki powędrowały razem z nami do nowego urządzenia.

Jak przenieść kontakty z androida na iphone?

Jeśli używacie telefonu z Androidem to bardzo prawdopodobne, że utworzyliście konto Google i wasze kontakty są z nim zsynchronizowane. Warto się upewnić, czy tak rzeczywiście jest i w ustawieniach telefonu przejść do opcji konta, następnie wybrać używane przez nas konto Google. Pod adresem e-mail pojawi się informacja o tym, czy synchronizacja jest włączona, czy też nie. Aby upewnić się, że nasze kontakty są zsynchronizowane wybierzmy strzałki obok i przejdźmy do konkretnych ustawień synchronizacji. Następnie sprawdźmy czy zsynchronizowane są kontakty. A jeśli synchronizacja jest w ogóle wyłączona, to należy ją oczywiście włączyć i dać urządzeniu trochę czasu na eksport danych do chmury Google. Teraz możemy już przejść na iPhone’a i wejść do ustawień, potem do działu poczta, kontakty i inne, a następnie wybieramy opcję dodać nowe konto Google. W kolejnym kroku wybieramy, które informacje mają zostać zsynchronizowane z naszym iPhone’em. Do wyboru mamy pocztę, kontakty, kalendarze i notatki. Po chwili te dane zostaną dodane.

Do przeniesienia plików, jak i kontaktów, możesz użyć specjalnej aplikacji, która to umożliwia. Aplikacja Move to iOS pochodzi od twórców iPhone’ów i została stworzona specjalnie do tego celu. Pierwszym krokiem jaki trzeba wykonać jest pobranie aplikacji Move to iOS ze sklepu Google Play. Dzięki niej w łatwy i szybki sposób możemy przenieść pliki na nowego iPhone’a w trakcie jego pierwszej konfiguracji. Za pomocą aplikacji możemy przenieść takie rzeczy jak kontakty, historię wiadomości, zdjęcia i wideo z kamery, zakładki z popularnych przeglądarek internetowych, konta pocztowe oraz kalendarze z zawartymi w nich wydarzeniami. Zostaną również przeniesione wszystkie zainstalowane na telefonie aplikacje, które są darmowe i dostępne zarówno w sklepie AppStore, jak również Google Play.

Jak widać cały proces nie jest bardzo skomplikowany, zatem śmiało możesz zastanowić się nad zmianą smartfona.

www.bezpresji.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSklepy z antykami w Gdańsku
Następny artykułŻywienie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here