Kosmetyki pielęgnacyjne, które zapewnią skuteczną ochronę przed potem

Pocenie się to naturalny proces fizjologiczny organizmu, który służy jego termoregulacji. Zjawisko może nasilać się, np. na skutek wysiłku fizycznego, czynników atmosferycznych, a nawet spożywanych pokarmów, gospodarki hormonalnej czy chorób. Skutecznym sposobem na pocenie się są kosmetyki, takie jak: dezodoranty i antyperspiranty dostępne, np. w kulce, sztyfcie, żelu, sprayu.

Dezodorant a antyperspirant – czym się różnią?

Antyperspirant to kosmetyk, który hamuje wydzielanie potu, z kolei dezodorant usuwa jego nieprzyjemny zapach. Oba preparaty mogą być wzbogacone o substancje, które, np. dodatkowo łagodzą podrażnienia czy pielęgnują delikatną skórę pod pachami. W kosmetykach przeciw poceniu się znajdują się również składniki, które niwelują działanie bakterii wywołujących nieprzyjemną woń potu. Na rynku dostępne są różnego rodzaju kosmetyki, jakie pomagają utrzymać skórę suchą i świeżą, np. antyperspiranty Rexona czy dezodoranty, dostępne w sprayu, żelu czy sztyfcie.

Jak działają antyperspiranty?

Antyperspiranty to kosmetyki, których głównym składnikiem są substancje antybakteryjne oraz alkaiczne sole glinu, które ograniczają rozwój bakterii oraz hamują pracę gruczołów potowych. Pod wpływem wilgoci oraz wyższej temperatury związki glinu zamieniają się w żel, który skutecznie ogranicza pocenie się, a dzięki lekkiej konsystencji nie zatyka porów. Na rynku kosmetycznym dostępne są również inne rodzaje antyperspirantów, np. z dodatkiem naturalnego talku, jaki nie tylko pochłania pot, ale i neutralizuje jego nieprzyjemny zapach.  

Jak działają dezodoranty?

Dezodoranty, w porównaniu z antyperspirantami, mają intensywniejszy zapach i często zawierają w swoim składzie alkohol, który nie tylko przesusza skórę, ale może także powodować podrażnienia. Osoby z bardzo wrażliwą skórą powinny sprawdzać skład kosmetyków i wybierać takie, które nie zawierają substancji drażniących oraz są bogate, np. w łagodzące ekstrakty roślinne, jak rumianek czy aloes. Głównym zadaniem dezodorantu jest neutralizowanie nieprzyjemnej woni potu, dlatego u osób, które mają problem z nadmiernym poceniem się, antyperspirant będzie lepszym rozwiązaniem. Szeroki wybór kosmetyków pomagających utrzymać suchość i świeżość skóry pod pachami oferuje drogeria online Superkoszyk. Na blogu strony można się również dowiedzieć o sposobach dbania o ciało, ale i o tym, że aplikowane perfumy nie tylko na skórę zapewniają ładny zapach przez cały dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here