Choć makijaż smoky eye swoją popularność zdobył zaledwie kilka lat temu, to dziś możemy go nazwać klasycznym makijażem wieczorowym, który sprawdzi się doskonale przy różnych okazjach. Najczęściej jest to mocny, wyrazisty i ciemny makijaż oczu, jednak możemy z powodzeniem dostosować go do swoich potrzeb. Podpowiadamy zatem, jak wykonać makijaż smoky eye krok po kroku!

Makijaż smoky eye – kosmetyki, których będziesz potrzebować

Jeśli zależy nam na tym, by wykonać profesjonalnie wyglądający makijaż smoky eye, będziemy potrzebować przede wszystkim odpowiednich cieni do powiek. Najlepiej w tym przypadku sięgnąć po gotową paletkę cieni przeznaczonych właśnie do makijażu smoky eye lub makijażu ombre (np. Color Riche Les Ombres od L’Oreal Paris) – zawierają one specjalne zestawienie pasujących do siebie ciemniejszych, jaśniejszych i pośrednich kolorów. Przy tym rodzaju makijażu wieczorowego bardzo przydatny będzie również ciemny eyeliner lub kredka do oczu, a także tusz do rzęs w głęboko czarnym kolorze.

Makijaż smoky eye krok po kroku

Ciemny makijaż oczu rozpoczynamy od nałożenia cienia w średnim kolorze, np. brązu, granatu czy szarego, w zagłębieniu górnej powieki. Ten zabieg rozpoczynamy od zewnętrznego kącika oka i kierujemy się stopniowo ku wewnętrznemu kącikowi. Średni odcień wybranego przez nas koloru nakładamy również na sam środek ruchomej powieki. Następnie nakładamy ciemny odcień brązu, granatu czy szarego w zewnętrznym kąciku oka, zaś najjaśniejszy odcień z całej palety aplikujemy w wewnętrznym kąciku oka. Na koniec blendujemy (rozcieramy) granice pomiędzy różnymi odcieniami. Wykonujemy jeszcze kreskę przy pomocy czarnego eyelinera lub kredki i nakładamy ulubiony tusz do rzęs.

Pamiętaj o odpowiednim makijażu ust, brwi i twarzy!

W związku z tym, że makijaż smoky eye to bardzo wyrazisty i mocny makijaż oka, wymaga zachowania pewnej zgodności pomiędzy pozostałymi elementami makijażu. Wyrazisty makijaż ombre trzeba przede wszystkim zestawić z neutralnym makijażem ust, np. w kolorze beżu, delikatnego różu czy w odcieniu całkowicie transparentnym. Usta w zbyt intensywnym kolorze będą zanadto kontrastowały z ciemnym makijażem oczu. W tym przypadku musimy pamiętać o wykonaniu perfekcyjnego makijażu twarzy – skóra musi być pozbawiona niedoskonałości, by cała uwaga mogła skupić się właśnie na oczach. Nie zapominajmy też o podkreśleniu brwi kredką czy cieniem w wybranym kolorze – one również stanowią część naszego makijażu oczu i mają bardzo duży wpływ na jego końcowy efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here