Mała sypialnia - jak ją urządzić?

Mała sypialnia, odpowiednio urządzona, pozwala stworzyć w mieszkaniu przytulną i funkcjonalną przestrzeń. Aranżując wnętrze pokoju, należy maksymalnie wykorzystać metraż, np. stosując zabudowaną szafę do sufitu i zastosować kilka trików, jak instalacja dużych luster, które optycznie powiększą pomieszczenie.

Mała sypialnia – komfort i funkcjonalność

Zastanawiając się nad tym, jak urządzić sypialnię, najważniejsze, aby zapewnić sobie nie tylko komfortową, ale i funkcjonalną przestrzeń. Dobrze urządzone pomieszczenie pozytywnie wpłynie na jakość snu, pozwoli swobodnie odpoczywać i relaksować się. W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad kolorystyką pomieszczenia. Odpowiednią grą kolorami można w subtelny sposób powiększyć optycznie pokój i sprawić, że będzie on się prezentował bardzo przytulnie. Optymalne barwy do małej sypialni to jasne kolory, np.: beż, biel, jasna szarość. Ciemne farby należy stosować z umiarem, akcentując nimi tylko niewielką powierzchnię, np. jedną ścianę za łóżkiem.

Łóżko do małej sypialni

Łóżko to najważniejszy mebel w sypialni, dlatego warto wybrać takie, aby było, przede wszystkim, wygodne i ładnie komponowało się z całym pomieszczeniem. Centralną część pokoju warto ozdobić, np. oryginalną narzutą czy dużymi, puchowymi poduszkami. Montaż dodatkowego oświetlenia przy zagłówkach pozwoli komfortowo czytać ulubione książki wieczorami. W sypialni o jasnych ścianach ciekawy efekt wizualny da ozdobienie łóżka pościelą, poduszkami czy narzutą w mocno kontrastujących ze sobą kolorach, co dodatkowo przyciągnie uwagę na centralną część pokoju.

Meble do małej sypialni

W małych pomieszczeniach świetnie sprawdzają się lekkie meble na nóżkach. Ich rozmiar należy dobrać proporcjonalnie do metrażu sypialni, aby nie zagracić pokoju. Wybierając szafę, warto zastosować modne i funkcjonalne modele wnękowe do zabudowy, które są bardzo pojemne, a jednocześnie mają oryginalny design. Na drzwiach szafy można dodatkowo zamontować duże lustra, które optycznie powiększą pokój, a jednocześnie będą dla niego elegancką ozdobą. W małych sypialniach lepiej zrezygnować z ciężkich zasłon i mocno marszczonych firan. W ich miejsce lepiej zainstalować lekkie rolety, które zajmują niewiele miejsca, a jednocześnie wyglądają bardzo nowocześnie.

W sytuacji, gdy metraż sypialni jest wyjątkowo mały, a zależy nam na przechowywaniu wielu rzeczy, warto zastanowić się nad zakupem półek, które instaluje się pod sufitem bądź podestem. Są one funkcjonalne i eleganckie oraz mają oryginalny design.

Czytaj także: Malowanie ścian – od czego zacząć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here