Mydło domowej roboty

Mydła oferowane przez rynek coraz częściej są złej jakości. Producenci popularnych marek, chcąc zminimalizować koszt produkcji, umieszczają w mydłach wiele szkodliwych dla ludzkiej skóry substancji. Wybór odpowiedniego mydła jest bardzo ważny. Spośród wszystkich kosmetyków to własnie mydło pozostaje w najczęstszej relacji z naszą skórą, bowiem ręce myjemy nawet kilkadziesiąt razy dziennie. Żeby mieć absolutną pewność składu naszego mydła i ewentualnych konsekwencji używania go powinniśmy robić mydło sami. To proces niezbyt czasochłonny i nie kosztujący nas wiele energii i zasobów finansowych, a dający możliwość świadomego decydowania o stanie naszej skóry. Robienie mydła w domu daje możliwość uzupełnienia receptury produktu o dodatkowe substancje, które będą miały walory lecznicze czy wybór ulubionego zapachu czy koloru. Ci, którzy w wyrabianiu mydła już się wprawią, są w stanie osiągnąć niesamowite efekty wizualne, manipulując kształtem, fakturą i wzorem, który znajdzie się na kosmetyku.
Poniżej zostanie przedstawiona szczegółowa instrukcja jak zrobić mydło samemu.
Do przygotowania najprostszego mydła domowej roboty będziemy potrzebować:
– jednego szarego mydła,
– 2 łyżek stołowych oliwy z oliwek,
– ćwierć szklanki gorącej wody
– wybranych przez siebie składników, np. wyciągu z płatków różny, wyciągu z igieł sosny albo soku pomarańczowego (w tej kwestii ogranicza cię tylko wyobraźnia).

Robienie mydła należy rozpocząć od starcia szarego mydła na tarce. Uzyskany pył należy przesypać do garnuszka i dodać do niego oliwę i gorącą wodę. Mały garnek należy umieścić w dużym (z odrobiną wody) i postawić go na małym ogniu. Teraz pozostaje mieszać i czekać aż woda nie odparuje a masa nie osiągnie kremowej konsystencji. Na tym etapie możemy dodać wybrane przez siebie składniki, czy olejki eteryczne. Foremki w wybranym kształcie należy posmarować olejem lub oliwą, a następnie przelać do nich gorącą masę mydlaną. Mydło, które wystygło należy wyjąć z foremek i na kilka godzin umieścić je w zamrażalniku.

Pozostaje już tylko cieszyć się mydłem albo obdarować nim najbliższych!

www.4emotion.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here