Panele ścienne do kuchni

W pomieszczeniu kuchennym możliwe jest zastosowanie naprawdę bardzo szerokiego wachlarzu rozmaitych rodzajów materiałów wykończeniowych. Wśród nich występują między innymi popularne od dawien dawna i chętnie wybierane z racji wygody, praktyczności czy rozmaitości fasonów płytki ceramiczne.

Niemniej jednak to nie jedyna opcja jaka możliwa jest na kuchenne ściany. Na mury w tym lokum naszych domowych czterech kątów idealnie nadają się także panele ścienne. Odznaczają się one bogatą kolorystyką, jest wiele ich wzorów oraz odmian. Ponadto, poza tym, że pełnią funkcję dekoracyjną, są także praktyczne w eksploatacji.

Panele ścienne wyróżniają się licznymi zaletami, z czego za zdecydowanie najbardziej charakterystyczną i wartą wyszczególnienia należy uznać odporność na wilgotność. W kuchni akurat wilgoć jest i to całkiem spora, dlatego też należy postawić na taki materiał wykończeniowy, który będzie jak najbardziej adekwatny do środowiska kuchennego. Akurat opisywane tu panele bazują na czyszczeniu w sposób łatwy, prosty, przyjemny, bez większego wysiłku.

W tym celu niezbędne okazuje się między innymi zastosowanie paneli z listwami, które wyrównają wszelkie nierówności na powierzchniach. Na doskonale gładkich warstwach natomiast przyda się kładzenie paneli wprost na murze. Istnieje praktyka układania płyt tu opisywanych zarówno poziomo, jak i pionowo – kwadratowe i prostokątne panele w ten sposób są układane. Mogą one dzięki temu zaowocować w postaci jednolitej kompozycji.

Nie ma także problemu z ich rozmiarem.

Poza panelami wyżej wspomnianymi warto wspomnieć także o modnej dziś alternatywie wobec płytek ceramicznych, jaką są panele szklane. Idealnie nadają się do zastosowania we wnętrzach takich jak właśnie lokum kuchenne, a wynika to z faktu, że znakomicie chronią one przestrzeń za kuchenką gazową. Jest to także rewelacyjna forma przy posiadaniu płyty indukcyjnej oraz zlewu. To, że ze szkła nie oznacza natomiast, że bezbarwne.

Panele ścienne do kuchni

Istnieje sposobność dostosowania odpowiadającej nam kolorystyki, a także mamy niczym nieograniczone opcje, co do grafiki. Wzorów i koncepcji naprawdę jest w tym zakresie cała masa. Nie stanowi również większej trudności postawienie na taki wariant paneli szklanych, które będą optymalne do naszego wnętrza, wręcz robione na konkretny wymiar stricte do naszej kuchni.

Szkło jest także o tyle dobrym rozwiązaniem, że świetnie sprawdza się do utrzymania w czystości. Nie musisz korzystać ze specjalistycznych preparatów jak podczas konserwacji na przykład paneli drewnianych. Wystarczy, że postawisz na papierowy ręcznik do polerowania oraz płyn do mycia szyb.

Musimy także wspomnieć o tym, że szkło nie jest podatne na działanie zarówno wysokich, jak i wyjątkowo niskich temperatur. W konsekwencji tego znosi ono od minus 50 stopni Celsjusza do plus 200 stopni Celsjusza. Przy charakteryzowanych tu szklanych panelach wykorzystuje się szkło hartowane, które dodatkowo nie jest podatne na uszkodzenia czy zarysowania i pękanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here