Piloci samolotów

Latanie samolotem zawsze należało do jednej z moich największych pasji i byłem strasznie nakręcony faktem, gdy pierwszy raz wsiadłem na miejsce pasażera, do wielkiego Airbusa A380. Jest to ogromny samolot, który przy sprzyjającym ułożeniu fotelu może zabrać na pokład nawet 800 osób. Robi to wielkie wrażenie i pokazuję skalę tego, jak technologia poszła mocno do przodu. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu samoloty mogły przewieźć maksymalnie 150 osób. Loty wielkimi Airbusami odbywają się z reguły na długich trasach nad oceanem. Są to bowiem samoloty, które mają naprawdę ogromny zbiornik paliwa i mogą zmieścić mnóstwo litrów. Dlatego też są samolotami długodystansowymi.

Oprócz latania samolotem interesuje mnie też życie pilotów, gdyż było ono zawsze odziane mają tajemnicą i ciężko było wyhaczyć jakieś cenne informację na ten temat. Chodzi mi oczywiście o ich życie w godzinach pracy, a nie to prywatne. Jakiś czas temu trafiłem na kanał na jednym z portali, na którym można umieścić swoje prywatne nagrania. Był to kanał polskiego pilota, który postanowił podzielić się swoim życiem i opowiedzieć ludziom kilka kwestii z pracy o tym charakterze. Od razu zasubskrybowałem tą pozycję i postanowiłem śledzić tego pana, gdyż mówił bardzo ciekawie i z sensem. Dowiedziałem się między innymi ile zarabia pilot, oraz na jakiś trasach najczęściej lata.

Pan Darek, bo tak ma na imię, mówi w każdy odcinku o czymś innym, a ludzie zadają mu pytania w komentarzach pod filmikiem. Dzięki temu interakcja na ten linii jest bardzo fajna i mało pytań pozostaje bez odpowiedzi. Na kanale pana Darka jest mnóstwo ciekawego materiału, a można zobaczyć choćby to, jak w szybę samolotu trafia wielki ptak, który rozpada się na małe kawałki i lekko narusza strukturę szyby. Film ten ma już kilkaset tysięcy wyświetleń, gdyż jest unikatem i ciężko znaleźć drugi tego typu. Pan Darek opowiada też w innym wejściu, że bardzo się cieszy, iż nie stało się to na wyższej wysokości, gdyż musieliby prawdopodobnie lądować awaryjnie.

www.geostrefa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here