Projektowanie wnętrz – szukaj wskazówek

Niektórzy poczucie estetyki mają we krwi. Są bardziej czuli na kolory, lepiej widzą przestrzeń, przykładają uwagę do kolorów i kształtów. Te osoby bardzo często świetnie radzą sobie z projektowaniem wnętrz. Oczami wyobraźni widzą od razu, czy dany mebel albo przedmiot sprawdzi się w danym pokoju, kuchni w salonie. Jednak taki dar mają nieliczni. Czy można urządzić dobre wnętrze bez korzystania z projektantów wnętrz?

Pokój bez pomysłu
Na pewno projektant, który ma za sobą nie tylko wykształcenie, ale też wieloletnie doświadczenie, jest świetnym wyjściem, gdy chcemy ze smakiem urządzić mieszkanie albo jedno pomieszczenie. Bywa tak przecież, że całe mieszkanie jest gotowe, ale jeden pokój, łazienka czy kuchnia wciąż nie są funkcjonalne, bo nie są ustawne, bo za małe, za wąskie i nie mamy pomysłu na to, jak daną przestrzeń wypełnić. Wtedy warto poszukać poleconej osoby, która przygotowuje swój projekt. Oczywiście wcześniej pozna nasze mieszkanie, nasze zainteresowania i potrzeby.

Inspiracje
Gdy jednak nie chcemy korzystać z takich usług możemy posiłkować się tym, co zobaczymy w programach telewizyjnych, w magazynach, na blogach wnętrzarskich albo bezpośrednio w sklepie. Te programy i zdjęcia także przecież przygotowują projektanci wnętrz! Warto podpatrywać, jakie są trendy w urządzaniu mieszkań, jakie rozwiązania technologiczne można przyjąć w kuchni, łazience, które kolory są modne i ponadczasowe. Czerpanie z różnych źródeł, oraz pewna doza odwagi mogą przynieść pozytywne rezultaty w postaci pięknego, własnoręcznie wykończonego mieszkania.

www.scandinavianhouse.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here