Skuteczny sposób na leczenie łysienia - implanty włosa

Problem łysienia dotyczy wielu ludzi na całym świecie, a przyczyn tego nieestetycznego schorzenia można doszukiwać się w wielu chorobach, zaburzeniach hormonalnych czy nieprawidłowym stylu życia. Na szczęście postęp medycyny oraz nowoczesna technologia stosowana w jej dziedzinie jaką jest trychologia, pozwala na skuteczne i mało inwazyjne leczenie łysienia zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Na czym to dokładnie polega?

Alternatywy leczenia łysienia

Łysienie u kobiet i mężczyzn bez względu na dokładną przyczynę, musi najpierw zostać zdiagnozowane przez trychologa. Wówczas istnieje możliwość dobrania najskuteczniejszej alternatywy leczenia oraz wyeliminowania nieestetycznych, tzw. łysych „placków” na głowie pacjenta. Jedną z popularniejszych i skuteczniejszych zarazem metod leczenia łysienia są implanty włosów, które za pomocą mało inwazyjnego zabiegu, wszczepione zostają do cienkiej bazy tzw. mikroskóry, co daje w rezultacie bardzo naturalny efekt wyrastania włosów ze skóry głowy. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, nie wymaga również długiej rekonwalescencji. Implanty włosów są projektowane indywidualnie dla pacjenta.

Kiedy zaczynać leczenie?

Łysienie zwykle nie następuje od razu, jednak kiedy ignorujemy pierwsze objawy, tj. częste wypadanie włosów w dużej ilości, co da się zauważyć np. podczas mycia głowy, wówczas prawdopodobieństwo wystąpienia wzmożonego łysienia wzrasta. Szybka reakcja może pomóc uniknąć nieestetycznego wyglądu i widocznie rzadszych włosów. Wizyta u trychologa z pewnością będzie miała sensowne podłoże kiedy zauważymy takie objawy u siebie, a żadne stosowane domowe sposoby nie pomogły uporać się z problemem.

Czy warto skorzystać z takiej metody leczenia?

Niewątpliwie można stwierdzić, że leczenie metodą implantów włosów jest niezwykle popularna, i z powodzeniem stosowana nawet w skrajnych przypadkach łysienia. Jest ona mało inwazyjna, a jej koszt nie jest zbyt wygórowany, biorąc pod uwagę zaawansowaną technologię oraz skuteczność, jaką daje. Jest to z pewnością bardzo wartościowa alternatywa do rozważenia jaką daje klinika włosa Warszawa.

Gdzie można poddać się takiemu zabiegowi?

Jednym z popularniejszych miejsc w których od dłuższego czasu wykonuje się zabieg leczenia łysienia przy pomocy implantów włosów jest klinika włosa Warszawa. To właśnie tam pracują najlepsi specjaliści w zakresie trychologii, którzy na podstawie licznych badań pacjentów mogą dobrać najodpowiedniejszą kurację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here