We współczesnych trendach aranżacyjnych króluje minimalizm. Pokój dzienny powinien być funkcjonalny, elegancki i możliwie oszczędnie urządzony. Oferta producentów urządzeń RTV doskonale spotyka się z modą na minimalistyczne wzornictwo.

Czasy, gdy w aranżacjach pokoju dziennego królowała meblościanka, a telewizor zajmował centralną część pokoju, już dawno odeszły do lamusa. Po pięknych odbiornikach na wymyślnych ramkach, o zakrzywionych ekranach przyszedł czas na minimalistyczne wzornictwo, które całkowicie zmienia miejsce odbiornika w pokoju dziennym.

Telewizor QLED lub OLED – odbiornik, którego nie widać

Urządzenia z oferty Samsung, na przykład qe65q7famtxxh czy modele serii q7f wyposażone są w absolutnie płaski panel tylny, który umożliwia bezproblemowy montaż odbiornika na ścianie czy też na stojaku. Dzięki pojedynczemu, niemal niewidocznemu przewodowi optycznemu telewizor qe65q7famtxxh można połączyć z innymi urządzeniami bez konieczności używania wielu kabli. Ta funkcja oraz możliwość wykorzystania wieszaka „No Gap” sprawiają, że telewizor staje się płaski i niemal niewidoczny. Warto dodać, że telewizory QLED można zainstalować w dowolnym miejscu w salonie, ponieważ oglądany obraz wygląda idealnie niezależnie od ilości światła w pomieszczeniu oraz niezależnie od kąta patrzenia na ekran. Schludny wygląd dzięki bardzo cienkiemu panelowi oraz możliwości ukrycia przewodów za osłoną oferują także modele Sony AF8 oraz telewizory LG.

Telewizor jak dzieło sztuki

Telewizory q7f zrywają ze stereotypem telewizora jako sprzętu o czarnym ekranie. Stwarza to zupełnie nowe możliwości aranżacyjne, ponieważ ekran po przełączeniu w tryb ambient może wyświetlać grafiki dostosowane do wystroju i aranżacji wnętrza, odtwarzać wiadomości, wyświetlać zdjęcia, obrazy czy dzieła sztuki. Takie telewizory mogą być nie tylko niemal niewidoczne na ścianie dzięki bardzo cienkiemu panelowi oraz połączeniu z wykorzystaniem jednego przewodu, ale także dopasować się do otoczenia. Bezramkowe modele z funkcją ambient mogą także zamienić się w odtwarzacz muzyczny.

Odbiornik jako element aranżacji

Niektóre odbiorniki TV mają tak uniwersalny i minimalistyczny design, że pasują do salonu urządzonego w niemal każdym stylu. Do takich telewizorów należą odbiorniki Samsung SUHD o zakrzywionym ekranie, dostępne z białą lub czarną ramą oraz odbiorniki o białej ramce  Philips oraz Thomson. Płaski ekran telewizora nie musi być wcale elementem wnętrza, które należy ukryć, zamaskować. Niekiedy odbiornik doskonale prezentuje się zainstalowany na designerskim wieszaku albo stelażu. Dzięki temu może wyglądać jak obraz na sztaludze,  a sam stojak może umożliwiać obrót odbiornika o ponad 180 stopni. Warto poszukać producenta, który umożliwia maksymalne spersonalizowanie produktu – na przykład dodatkowe uchwyty na DVD czy głośniki, malowanie stelaża na wybrany kolor itd. Dzięki odpowiednim meblom do RTV nawet zwykły telewizor może stać się ciekawym elementem aranżacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here