Studia w Kaliszu

Niedługo rozpoczną się egzaminy maturalne i o ile większość uczniów ma już sprecyzowane plany co do dalszej nauki, o tyle część jeszcze się waha co do wyboru studiów.
A może wpisać w wyszukiwarkę hasło „studia Kalisz” i sprawdzić co do zaoferowania ma nam to jedno z najstarszych miast w Polsce?
Można w tym mieście znaleźć kilka uczelni i wybrać spośród wielu kierunków medycznych, technicznych, ekonomicznych, pedagogicznych a nawet artystycznych i innych.
Jedną z nich jest ta najstarsza na terenie Kalisza czyli Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu.
Kształci ona studentów na 13 kierunkach w 28 specjalnościach, znajdziemy wśród nich między innymi położnictwo, fizjoterapię, informatykę, inżynierię środowiska, kosmetologię, mechanikę i budowę maszyn.
Mało?
Jest jeszcze więcej kierunków, trzeba tylko zajrzeć na stronę tej kaliskiej uczelni.
Wolicie pójść jednak w stronę finansów i ekonomii?
To może Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki im. prof. Janusza Chechlińskiego w Łodzi, Wydział Ekonomii w Kaliszu będzie bardziej odpowiednia?
Jeśli w przyszłości chcecie prowadzić własną firmę, która będzie mogła konkurować z najlepszymi na rynku, będzie przynoszącym duże dochody biznesem, to jest to szkoła dla was.
Jest to uczelnia prywatna.
Jeżeli jesteście uzdolnieni artystycznie, wciąż poszukujecie estetycznych doznań i sposobów na jak najdokładniejszy przekaz swoich wizji, to w Kaliszu również możecie się spełniać w tym kierunku.
Wydział Pedagogiczno-Artystyczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapewni edukację w zakresie sztuk plastycznych i muzycznych, a nawet filologii i pedagogiki. W końcu piękne myśli wyrażone pięknym słowem docierają do wielu serc, nawet tych najtwardszych, a jeśli przy okazji będziemy mogli sami komuś przekazać swą wiedzę kierunek pedagogiczny będzie jak znalazł.
Jeśli lubicie mocniejsze doznania, cechuje was siła charakteru, ciała i ducha to może warto pomyśleć o służbie więziennej. Odpowiednie predyspozycje do pracy w tym zawodzie można wykorzystać w Centralnym Ośrodku Kształcenia Służby Więziennej. Powołanie do tej pracy da rzesze zresocjalizowanych osadzonych.
W tym mieście ma też swoją filię Politechnika Poznańska, jest i Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu.
Prawda, że wybór jest naprawdę duży?
Studia w Kaliszu to nie tylko studia pierwszego stopnia, jeśli nasz apetyt na wiedzę wciąż będzie niezaspokojony, zawsze można skorzystać z drugiego stopnia studiów.
A po nauce dla relaksu można posmakować życia studenckiego, wyjść ze znajomymi do pubu, wypić kawę w lokalnej kawiarni, czy pójść do teatru lub posłuchać koncertu.
Kalisz i muzyka są ze sobą powiązane od lat, to tutaj istnieje jedna z najbardziej znanych fabryk pianin i fortepianów Calisia, więc dźwięki płynące z tych instrumentów znajdziecie w wielu miejscach i na wielu wydarzeniach.
Historia miasta jest naprawdę bardzo długa i ciekawa, można odwiedzić lokalne muzea i osobiście się o tym przekonać, dowiedzieć czegoś więcej na jego temat.
Studiujmy w Kaliszu.

www.blogfinance24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here