Święte Przymierze - co ono wnosiło?

Co to jest święte przymierze?
Święte Przymierze jest to jedno z najważniejszych, wczesnych prób dążenia do realizacji wdrożenia idei jedności całej Europy, która to istnieje na mapie, a którą możemy obserwować od ponad tysiąca lat. Poza tym od czasów wdrożenia pomysłu Cesarstwa niemieckiego, które było tworzone przez cesarza Ottona III.
Kilka wieków od tej propozycji cesarskiej, u progu dziewiętnastego wieku, a dokładnie w 1815 roku po przebytych wojnach napoleońskich władcy trzech mocarstw, Cesarstwa Rosyjskiego, Cesarstwa Austriackiego oraz Królestwa Prus zawiązali ze sobą Święte Przymierze. Był to sojusz, który miał za zadanie utrzymać całą Europę w pokoju oraz w wierze i kulturze chrześcijańskiej. Celem jego było także zachowanie wszelkiej równowagi między trzema największymi mocarstwami oraz porządek, który to został ustalony w trakcie przebiegu spotkania na Kongresie Wiedeńskim.
W kolejnych latach wdrożenia w życie Świętego Przymierza, zostało ono rozszerzone w związku z zaproszeniem do jego uczestnictwa wszystkich ówczesnych państw europejskich. Wyjątek stanowiło tylko nie zaproszenie wielkiego Imperium Osmańskiego w związku z inną kulturą, a przede wszystkim miały się przyczynić do tego względy religijne.
Istnienie sojuszu Świętego Przymierza nie trwało jednak długo, a przyczyną rozpadu tego układu była ostra rywalizacja polityczna państw założycielskich: Rosji oraz Cesarstwa Austriackiego do jakiej doszło w wyniku wojny miedzy Rosja, Francją oraz Anglią na terenie Półwyspu Bałkańskiego.

www.normalsi.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRoztwory
Następny artykułZasady logistyki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here