Uroda i różnice w rysach twarzy

Każdy z nas niezaprzeczalnie jest innym człowiekiem. Różnimy się charakterem, osobowością i wyglądem. Nie można spotkać dwóch takich samych osób. Nawet bliźniaki jednojajowe różnią się liniami papilarnymi na swoich palcach, a pilny obserwator dostrzeże różnice w ich wyglądzie. Świadomość ta czyni każdego z nas absolutnie wyjątkowym. Chcemy pamiętać o tym każdego dnia i traktować siebie z szacunkiem. Nie powinniśmy nigdy myśleć o sobie, że chcielibyśmy inaczej wyglądać, czy być kimś innym. Każdy z nas ma swój absolutnie unikatowy zestaw cech, który trzeba pielęgnować i udoskonalać, a nawet jeśli pewne fragmenty naszego ciała, nie podobają się nam, zaakceptowanie ich sprawi, że poczujemy się znacznie lepiej. Chodzi o to, że czasem możemy być przewrażliwieni na punkcie swojego wyglądu, a jest to absolutnie nieuzasadnione. Oczywiście pomijając sytuacje, w których ktoś ma rzeczywiście zaburzone proporcje i symetrie twarzy.
Większość z nas, tak naprawdę jednak nie ma powodów do narzekania i większych problemów ze swoim wyglądem.

Różnimy się także kształtem twarzy i rysami. Niektórzy mają delikatne subtelne buzie, a inni charakterystyczne, mocne rysy twarzy, które odróżniają ich od innych. Twarz prostokątna na przykład to mocno wysunięta linia żuchwy. Taka twarz jest szczególnie pożądane u mężczyzn, ponieważ kojarzy się z dużą obecnością testosteronu, a co za tym idzie męskością.

Niektóre kobiety również mają twarz prostokątną. Mogą jednak nadać jej więcej delikatności dzięki fryzurze i odpowiedniemu makijażowi. Ładnie położone kości policzkowe sprawiają, że twarz nabiera proporcji i prawidłowego wyglądu. Wybierając fryzurę do kwadratowej twarzy musimy sugerować się faktem, że chcemy złagodzić jej linie. Dobrze jest więc umówić się na wizytę u profesjonalnego wizażysty, który ma doświadczenie i wie w czym będziemy prezentować się dobrze. Duże znaczenie odgrywa również kolor włosów. Trzeba pamiętać, że ciemne włosy mogą pogłębić zbyt mocne rysy twarzy. Oczywiście to samo może być plusem dla jednej osoby a minusem i wadą dla innej osoby. Wszystko zależy od tak zwanego punktu widzenia. Dobrze jest mieć rozsądne podejście jeśli chodzi o sprawy wyglądu i rozumieć to, że najważniejsza jest nasza osobowość i to, jakimi jesteśmy ludźmi.

Kształt twarzy można subtelnie modelować. Prawidłowo dobrana fryzurajest kluczowa. Jeśli więc nie Czujemy się dobrze w jakimś uczesaniu, trzeba z niego zrezygnować. Czasem zdarza się jednak, że fryzjer wykona cięcie, które nam się nie podoba, w którym źle się czujemy. Mamy wtedy możliwość złożyć reklamację. Rzecz jasna, nie mamy gwarancji, że zostanie ona uwzględniona, ale warto mieć fryzurę która podkreśla atuty naszej urody, a nie jej mankamenty. Trzeba podkreślić, że kobiety mogą wyglądać przepięknie zarówno z delikatnymi buziami, jak i piękne są również kobiety które mają ostrzejsze rysy twarzy i zarysowaną szczękę. Tak jak ubiorem możemy zakryć pewne mankamenty figury, tak samo makijaż i odpowiednia fryzura pomogą nam ukryć mankamenty twarzy.

www.kosmetyka.edu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here