Urządzenie funkcjonalnej kuchni może być nie lada problemem. Podpowiadamy, na co warto zwrócić wówczas szczególną uwagę!

Kuchnia, niezależnie od tego, jaką ma powierzchnię, powinna być wygodna w codziennym użytkowaniu. Zanim zabierzemy się za zakupienie odpowiednich mebli i wyposażenia, powinniśmy więc przemyśleć, czego dokładnie oczekujemy.

Nie musimy jednak wcale zatrudniać projektanta wnętrz – meble kuchenne i dodatki możemy wybrać również samodzielnie. Oczywiście, jeśli chcemy zdecydować się na meble na wymiar, często możemy otrzymać także usługę projektowania. Skupmy się jednak na meblach gotowych, które są także dostępne w niższych cenach.

Zbyt duża odległość między sprzętami kuchennymi

Jednym z popularnych błędów popełnianych przy aranżacji kuchni jest zbyt duża odległość między sprzętami kuchennymi – lodówką, kuchenką oraz zlewozmywakiem.

Najlepiej, aby tworzyły one trójkąt na rzucie kuchni albo były ułożone w linii prostej, jeśli wymaga tego rozkład pomieszczenia. Pomiędzy sprzętami powinny jednak znajdować się wtedy blaty robocze pozwalające na łatwiejsze przygotowywanie dań i sprzątanie.

Niefunkcjonalne meble

W sprzedaży znajdziemy meble kuchenne różnych typów – powinniśmy jednak pamiętać o tym, aby zawsze zwracać uwagę na ich funkcjonalność.

Gdy poszukujemy mebli do przechowywania, warto zwrócić uwagę na te z głębokimi szufladami – są łatwiejsze w obsłudze niż zwykłe szafki kuchenne. Dzięki dodatkowym koszom oraz innym elementom wyposażenia meble mogą uzyskać jeszcze większą funkcjonalność, a nam będzie łatwiej z nich korzystać.

Brak podłączenia do prądu

Przy projektowaniu kuchni musimy także zwrócić uwagę na miejsca podłączenia do prądu – gniazdka powinny znajdować się przy blatach roboczych, aby można było łatwo podłączyć do nich potrzebne sprzęty, na przykład blender czy mikrofalówkę.

Nieodpowiednie oświetlenie

W kuchni bardzo ważne jest posiadanie właściwego oświetlenia – sama lampa sufitowa to często za mało, aby oświetlić blaty. Warto zatem pomyśleć o dodatkowym oświetleniu nad nimi, na przykład z wykorzystaniem taśm czy oczek ledowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here