mezoterapia
fot.: pexels.com

Słabe i nadmiernie wypadające włosy to problem, z którym zmaga się bardzo dużo osób w różnym wieku. Czasem zdarza się, że niestety nawet różnego rodzaju preparaty pielęgnacyjne nie zlikwidowały problemu wypadających włosów. Z tego powodu, wiele z nich decyduje się na mezoterapie skóry głowy. Czy jednak zabieg ten jest rzeczywiście skuteczny?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/mezoterapia-skory-glowy/

Czym jest mezoterapia skóry głowy?

Zabieg ten polega na podaniu preparatu wkuwanego w skórę głowy. Pobudza to pracę cebulek włosów, co przyspiesza ich wzrost, a także przyczynia się do pobudzenia krążenia. Ma to wpływ na poprawę ukrwienia skóry głowy. Wszystko to sprawia, że wypadanie włosów się zahamowuje, a same włosy stają się silniejsze, grubsze, a przede wszystkim – gęstsze.

Jeżeli chodzi o efekty zabiegu, to są one widoczne już po jego pierwszym przeprowadzeniu. Wówczas, dochodzi do zatrzymania wypadania włosów. Znaczne zagęszczenie włosów i ich odrastanie, widoczne jest dopiero po przeprowadzeniu kolejnych zabiegów mezoterapii.

Co więcej, efekty mezoterapii skóry głowy zaobserwują także kobiety, którym włosy zaczęły wypadać z powodu menopauzy lub okresu poporodowego. Tak samo jest w przypadku mężczyzn, którzy borykają się z łysieniem androgenowym.

Jak często należy wykonywać zabieg mezoterapii?

Zazwyczaj mezoterapia składa się z pełnego cyklu zabiegów, na który składają się cztery zabiegi wykonywane w ciągu ośmiu tygodni. Wówczas, zabiegi wykonuje się w dwutygodniowych odstępach.

Już po dwóch miesiącach od przeprowadzenia pierwszego, zabiegu można zauważyć spektakularne efekty w postaci mocniejszych i bardziej zagęszczonych włosów. Aby podtrzymać efekt, zaleca się wykonywanie co półrocznych zabiegów.

Osoby, które obawiają się bólu i panikują na myśl o bolesnych wkłuciach, nie mają się czego bać. Jak się bowiem okazuje, zabieg mezoterapii jest praktycznie bezbolesny. Nie wymaga również znieczulenia. Przeprowadzony przez doświadczonych specjalistów, może się odbyć w naprawdę komfortowych dla pacjenta warunkach.

Przeczytaj też: http://www.snikersik.pl/wcierki-do-wlosow-skuteczne/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here