Zdrowy posiłek

Jedzenie to nie tylko zaspokajanie podstawowych potrzeb organizmu – spożywane posiłki mają bardzo duży wpływ na stan zdrowia, wygląd sylwetki, a także samopoczucie. Podpowiadamy, co jest najważniejsze w przypadku zdrowych, dietetycznych posiłków.

Odpowiedni dobór składników

Zdrowe posiłki dietetyczne powinny być przede wszystkim zróżnicowane i dobrze zbilansowane, co pozwoli na zaspokojenie zapotrzebowania na składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wybierając składniki, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich zróżnicowanie, ale również jakość. Najlepsze będą świeże owoce i warzywa pochodzące z lokalnych upraw, , a także wysokiej jakości mięso pochodzące z pewnego źródła.

Przygotowanie zdrowego posiłku

Zdecydowanie najlepsza dla zachowania dobrego zdrowia jest nieprzetworzona żywność, przygotowana niedługo przed podaniem. Przygotowanie dietetycznych posiłków może jednak wymagać obróbki termicznej – w takim przypadku warto postawić na gotowanie na parze lub w małej ilości wody, duszenie, smażenie w woku bądź pieczenie w sosie własnym (np. w naczyniu żaroodpornym), gdyż metody te wywierają najmniejszy wpływ na substancje odżywcze zawarte w produktach. Przyrządzając zdrowy posiłek, zrezygnuj gotowania w dużej ilości wody, która może wypłukiwać substancje w niej rozpuszczalne. Ponadto, warto zwrócić uwagę na smażenie – nieodpowiednia patelnia i tłuszcz mogą przyczynić się do przenikania do pożywienia szkodliwych substancji. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest użycie patelni z powłoką ceramiczną w połączeniu np. z oliwą z oliwek (nadaje ona jednak daniom charakterystyczny smak) lub olejem rzepakowym.

Zdrowe posiłki dietetyczne są jedną z podstaw zachowania dobrej kondycji organizmu, a także pozwalają uniknąć dolegliwości związanych z niedoborami substancji odżywczych. Warto zatem zwrócić szczególną uwagę na to, z czego i w jaki sposób przygotowywane są potrawy. Zdrowe żywienie nie musi jednak wiązać się z gotowaniem – wystarczy wybrać wysokiej jakości catering dietetyczny. Warszawa jest jednym z miast, w którym klienci mogą cieszyć się wyjątkowo bogatą ofertą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here