Dni płodne- ile trwają

W życiu każdej kobiety temat płodności odgrywa bardzo istotną rolę. Ile trwają dni płodne? Na jakiej podstawie można je określić?
Płodność u kobiety zaczyna się około 12 15 roku życia i kończy około 50 roku życia. Przez większość tego czasu kobieta jest niepłodna z wyjątkiem kilku dni w każdym cyklu miesiączkowym, kiedy to dojrzała komórka jajowa zostaje uwolniona z jajnika. Właśnie na tej podstawie można określić dni płodne kobiety.
cykl miesiączkowy rozpoczyna się krwawieniem i kończy w ostatnim dniu przed następnym krwawieniem. Proces ten dzieli się na trzy fazy:
1. Niepłodność względna
Długość nie jest stała, ponieważ ze względu na krótkie cykle dojrzewanie komórki jajowej może zacząć się na tyle wcześnie, że kobieta jest już płodna pod koniec miesiączki. Natomiast, jeżeli cykle są normalne, czyli około 28 dni odstępu między miesiączkami, wówczas faza ta jest okresem niepłodności.
2. Faza płodności – ile trwają dni płodne
W fazie tej występuje jajeczkowanie, to znaczy że dojrzała komórka jajowa wydostaje się z jajnika. Następnie może ona żyć do 24 godzin, czyli do poczęcia może dojść tylko i wyłącznie w tym czasie. Musimy jednak wziąć pod uwagę fakt, że plemniki potrafią przeżyć przeciętnie od 3 do 5 dni i wówczas okres płodny może zacząć się już na 5 dni przed zwolnieniem komórki jajowej i może trwać jeszcze około 3 do 4 dni po niej.
3. Niepłodność
Jest to stały okres trwający zazwyczaj 14 dni. Rozpoczyna się on z chwilą obumarcia komórki jajowej aż do momentu, buty pojawi się następna miesiączka. z uwagi na to że okres ten się nie zmienia, kobieta jest w stanie ustalić dzień w którym może nastąpić owulacja, jeżeli od daty przewidywanej miesiączki odejmujemy 14 dni, wówczas otrzymamy dzień szczytu płodności, a mianowicie dzień owulacji.
Ile trwają dni płodne?
Patrząc na powyższe artykuł dni płodne trwają zaledwie kilka dni i my jako kobiety powinnyśmy dobrze je wykorzystać, szczególnie kiedy chcemy mieć potomstwo. Z uwagi na to, że dni płodne trwają kilka dni powinniśmy być przygotowane na wszystko.

www.inwestycjawkadry.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here