Remontujemy łazienkę

Remont mieszkania potrafi pochłonąć sporo gotówki, dlatego takie przedsięwzięcie musi być dobrze przemyślane i zaplanowane. Niektórzy decydują się na przeprowadzenie generalnego remontu całego mieszkania za jednym zamachem, inni wolą wykonać remont pomieszczenie po pomieszczeniu. Drugi wariant jest zdecydowanie lżejszym obciążeniem finansowym. Które więc pomieszczenie wybrać jako pierwsze?
Jeżeli nie dysponujemy dużymi funduszami, na początek możemy zdecydować się na remont niewielkiego pomieszczenia, na przykład korytarza lub łazienki. Jeśli wpiszemy w wyszukiwarkę internetową frazę ile kosztuje remont łazienki mogą wyskoczyć nam kolosalne kwoty, ale lepiej się nimi nie sugerować.
Najpierw zróbmy biznesplan i zastanówmy się co tak naprawdę musimy odświeżyć, wymienić lub naprawić. Jeśli mieszkanie jest bardzo stare na pewno przyda się wymiana baterii umywalkowej i wanny lub prysznica. Te elementy tworzą główną część łazienki i bez nich remont byłby niezauważalny. Ale wbrew pozorom nowa kabina prysznicowa wcale nie kosztuje dużo. Tak samo, jeśli chodzi o baterie umywalkowe- możemy kupić takie za trzy tysiące lub za pięćset złotych. Wymiana glazury i płytek niestety nie będzie tania, ale raz na kilka lat warto wybrać jakieś dobre, włoskie płytki, które będą użyteczne i funkcjonalne, a przy okazji będą cieszyły nasze oko.
Podsumowując- jeśli dobrze przemyślimy zakupy remont łazienki możemy zamknąć w dwunastu tysiącach. Nie jest to zawrotna kwota, a pozwoli na piękne przearanżowanie naszej łazienki i nadanie jej nowego kształtu. Warto również pamiętać o tym, że to dodatki tworzą cudowne wnętrze. Warto zainwestować w ładny pojemnik na mydło, ciekawe kinkiety pięknie rozpraszające światło czy w elegancką misę, którą ustawimy na parapecie i wypełnimy świecą zapachową czy płatkami kwiatów. Łazienka powinna być przede wszystkim pomieszczeniem, w którym możemy zrelaksować się po długim i ciężkim dniu. Dlatego wybierzmy spokojne barwy i nastrojowe światło. Całość dopełnijmy miękkimi ręcznikami w neutralnych barwach. Taka łazienka będzie cudownym pomieszczeniem.

www.ostw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here