Dobry, internetowy sklep z bronią – czym się powinien charakteryzować?

0
159

Kiedyś nie było z tym większego problemu i wszystko było jasne… Człowiek, który chciał sobie zakupić egzemplarz broni białej czy palnej szedł po prostu do wyznaczonego na mapie miasta miejsca i dokonywał transakcji handlowej. Jednak w XXI wieku to internetowa sprzedaż zawładnęła niemalże każdą dziedzina życia. Dzisiaj sklepy z bronią nie mają już charakteru ukrytych gdzieś w tylnych uliczkach miasteczka przybytków, ale funkcjonują w nowej rzeczywistości online. Czym powinien się charakteryzować dobry, internetowy sklep tego rodzaju? Tego właśnie dotyczy poniższy artykuł.

Co mówią przepisy prawa?

Od razu zaznaczmy, iż nie mamy tutaj zamiaru poruszać tematu czarnego rynku! Interesuje nas tylko handel legalny, determinowany poszczególnymi przepisami aktów prawnych, obowiązujących w Polsce. I to jest jednocześnie pierwszy, może najważniejszy punkt, jeżeli chodzi o działalność internetowych punktów sprzedaży broni. Proceder musi być zgodny z prawem.

Według polskiego prawa, artykułowanego w szczegółowych przepisach ustawy z dnia 22 czerwca 2001 roku o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym, niezbędne jest uzyskanie koncesji i odpowiedniego certyfikatu na taką działalność. Natomiast handel bez zezwolenia organów władzy (koncesja jest wydawana na czas od 5 do 50 lat) grozi karą pozbawienia wolności od roku do lat 10. Sklep może prowadzić polski obywatel, który ukończył 25 lat, potrzebne jest też zaświadczenie o niekaralności. I jeszcze jedno zastrzeżenie – pamiętajmy, iż zgodnie z prawem broń o sile rażenia mniejszej niż 17 dżuli nie wymaga koncesji od sprzedającego, ani uprawnień do jej użycia przez nabywającego.

Profity jakie daje sklep z bronią online

Skoro mamy już za sobą wytyczne prawa, zobaczmy jak taki sklep powinien funkcjonować. Przede wszystkim, nie da się ukryć, że handel bronią w nowoczesnym formacie e-commerce nadal wywołuje pewne zniesmaczenie u części opinii publicznej. Jest  to w pewnych kręgach temat  wręcz polaryzujący. Jednak prawda jest też taka, iż sprzedaż broni palnej w Internecie to dla producentów i sprzedawców świetny sposób na dostarczenie swoich produktów obywatelom, którzy w przeciwnym razie nie mogliby uzyskać do niej dostępu za pośrednictwem lokalnego sprzedawcy broni. Mówiąc inaczej, zakładając sklep internetowy z bronią palną, można zwiększyć swój zasięg i otworzyć niewykorzystane źródło przychodów.

Sam internet zwiększa ponadto możliwość przeprowadzenia porządnej, skutecznej akcji marketingowej sklepu online. Kierując ją do zdefiniowanego grona odbiorców (tutaj dominować będą oczywiście mężczyźni), można liczyć na wymierne zwiększenie obrotów.

Dobry sklep online z bronią – co ma do zaoferowania

Prawda jest taka, iż im większy wybór broni, tym lepiej. Dobry sklep będzie posiadał kategorie broni długiej (strzelby i karabiny) oraz krótkiej (pistolety i rewolwery), a także broni maszynowej. Szczególną część odbiorców oferty stanowią miłośnicy polowań – broń myśliwska (sztucery, kniejówki) powinna zajmować poczesne miejsce na półkach internetowego sklepu z bronią. Znaleźć się tam też powinno coś dobrego dla kolekcjonerów starych modeli. Dopełnieniem kolekcji powinna być broń biała.

Nie ma dobrego sklepu z bronią bez amunicji i dodatkowych akcesoriów, czyli tłumików, lunet snajperskich, ładownic, pasów i futerałów. Odrębne miejsce należy poświęcić dla specjalistycznej odzieży, w tym kamizelek kuloodpornych i hełmów. Każdy kto chce się zapoznać z ofertą dobrego, internetowego sklepu z bronią powinien odwiedzić witrynę https://bron-sklep.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here