Jaką karmę dla psa wybrać

W idealnym świecie wszystkie karmy dla psów byłyby sobie równe. Zamiast tego, właściciele psów mają do wyboru przytłaczającą liczbę produktów, z których każdy twierdzi, że jest najlepszą karmą dla psa na rynku. Przebijanie się przez ten wybór, aby znaleźć markę karmy dla psa, która jest zdrowa, niedroga i atrakcyjna dla Twojego pupila, jest często frustrujące.

Co sprawia, że karma dla psa jest odpowiednia?

Większość ludzi karmi swoje psy suchą lub mokrą karmą w puszkach. Wysokiej jakości karmy komercyjne dla psów podlegają ścisłym regulacjom prawnym i są poddawane rygorystycznym testom przeprowadzonym przez specjalistów weterynarii. Co więc dokładnie znajduje się w tych karmach dla psów? Psy, w przeciwieństwie do kotów, nie są ścisłymi mięsożercami. Chociaż mięso stanowi większość ich diety, psy domowe mogą również czerpać składniki odżywcze ze zbóż, owoców i warzyw. Pokarmy bezmięsne nie są jedynie wypełniaczami, ale mogą być cennym źródłem niezbędnych witamin, minerałów i błonnika. Dobra karma dla psa powinna zawierać mięso, warzywa, zboża i owoce. Najlepsze pokarm dla psa zawiera wysokiej jakości wersje tych składników, które są odpowiednie dla układu pokarmowego Twojego psa.

Odżywianie psa – jak powinno wyglądać?

Najlepsza karma dla psa powinna zaspokajać jego potrzeby żywieniowe. Chociaż większość karm komercyjnych jest specjalnie opracowana tak, aby spełniać przynajmniej minimalne wymagania żywieniowe dla psów, należy pamiętać, że nie każdy zwierz ma dokładnie takie same potrzeby żywieniowe. W ciągu całego życia psy potrzebują wielu różnych składników odżywczych w różnych ilościach. Potrzeby żywieniowe szczeniąt różnią się od potrzeb dorosłych psów, dlatego warto podawać młodym psom karmę dla szczeniąt lub karmę przeznaczoną dla wszystkich etapów życia. Musisz pamiętać o tym, że psy i szczenięta ras dużych mają inne wymagania żywieniowe niż psy i szczenięta ras małych.

Mity i nieprawdziwe informacje na temat karmy dla psów

W Internecie krąży wiele mitów i błędnych informacji na temat żywienia psów. Możesz je uporządkować, stosując się do jednej prostej zasady: sprawdzaj źródła. Wiele osób mających dobre intencje wygłasza twierdzenia na temat żywienia psów, nie popierając ich dowodami naukowymi. Prowadząc badania, zawsze sprawdzaj, czy informacje są poparte wiarygodnym źródłem, takim jak lekarz weterynarii, dietetyk psów lub badanie naukowe. Nigdy nie zaszkodzi też być sceptycznym. Jeśli brzmi to zbyt dobrze, aby było prawdziwe, to prawdopodobnie tak jest.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here