Drzewko japońskie

Chcąc wprowadzić do naszego ogrodu klika elementów orientalnych, dobrze jest spróbować nadać mu dalekowschodni charakter. Efekt ten można otrzymać poprzez dodanie do naszego ogrodu drzewka japońskiego. Drzewka bonsai jeżeli odpowiednio wykorzysta się ich potencjał, będą w stanie stać się okrasą naszego ogrodu. Dlaczego są one stworzone do ogrodów? W czym tkwi ich tajemnica? Przede wszystkich charakterystyczny wygląd oraz fakt, że doskonale można je wkomponować w masywne pnie, świetnie pasują też do drewnianych stolik.
Podstawowe style Bonsai czerpią przede wszystkim z natury. Naśladują naturalne ułożenie drzewka w naturze. Chcąc odpowiednio wkomponować je do swojego ogrodu, należy brać to pod uwagę. Jeżeli nie tego nie zrobimy tego poprawnie, otrzymamy sztuczny efekt.
Czy kupno drzewka bonsai sprawi nam trudności? Oczywiście nie! Dostęp do nich jest powszechny. Można je znaleźć praktycznie w każdym większym markecie posiadającym dział ogrodniczy. Znajdziemy w nim najpopularniejsze odmiany, najczęściej kupowane przez Polaków. Na większe trudności możemy natrafić dopiero w momencie, gdy będziemy poszukiwać konkretnych gatunków, tych odmian pasujących do poszczególnych stylów. Warto również zwracać uwagę na jakość drzewek dostępnych w marketach. Często są to jedynie imitacje prawdziwych drzewek. Osoby nie mające świadomości i wiedzy na temat ich charakterystyki niestety dają się na to nabrać. Gdzie w takim momencie powinniśmy szukać drzewek najlepszej jakości. Najlepsze produkty czekają na nas w szkółkach rośliny ozdobnych. Tam dbają o nie profesjonaliści, co gwarantuje dobry zakup. Swojego szczęścia możemy poszukać także w sklepach bonsai, których jednak w Polsce jest niewiele. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi nam sprzedaż internetowa. Drzewka można dzięki temu sprowadzić z zagranicy. Koszty jednak w takiej sytuacji będą jednak większe. Oryginalne japońskie drzewko nie należy do najtańszych zakupów, dlatego wybór gatunku powinien być dokładnie przemyślany. Nieco tańsze okazują się drzewka pochodzące z naszej rodzimej uprawy. Są one ciekawą propozycją, ponieważ rosną w naszym klimacie, co sprawia że są one uodpornione na niesprzyjające warunki pogodowe.

www.ebonsai.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here