Farbowanie włosów rudych na blond

Raz na jakiś czas każdy marzy o metamorfozie. Najczęściej o zmianie swojego wyglądu marzą kobiety, które chciałyby zmienić kolor swoich włosów. Nie jest to proste, jeśli ma się ciemne włosy, ale jest to wykonalne. Warto jednak wiedzieć, że taka zmiana nie jest obojętna dla stanu włosów i trzeba je po takim zabiegu bardzo odżywić, bo w przeciwnym razie będą łamliwe i suche. Kobiety, które mają naturalnie ciemne włosy, z reguły nie decydują się na to, żeby być blondynkami. Wymaga to bowiem wielu zabiegów dekoloryzacji, żeby uzyskać efekt, na jaki się liczy. Tego typu zabiegi z reguły przeprowadza się w zakładach fryzjerskich i to takich, które mają dobrą opinię. Jeśli trafi się na fryzjera, który nie zna się na rzeczy, to wielce prawdopodobne, że będzie się żałować tego kroku. Najtrudniejsze wydaje się farbowanie włosów rudych na blond, ale nie zawsze. Jeśli ma się naturalnie rude włosy, to farba dobrze je pokrywa i nie należy martwić się o efekt. Problem pojawia się wtedy, gdy ma się czerwone włosy, a marzy się o tym, żeby je rozjaśnić.

Jednakowo przed oraz po rozjaśnianiu należy dobrze dbać o stan włosów. Niezbędne jest regularne używanie odżywek do włosów, a także masek. Te drugie odznaczają się silniejszym działaniem i to one są najbardziej wskazane, jeśli ma się suche włosy, które wymagają szczególnej pielęgnacji. Odżywki dzielą się na te, które nakłada się po umyciu na kilka minut, a następnie się je spłukuje oraz na takie, które nakłada się na wilgotne włosy, ale się ich nie spłukuje. Należy jednak wiedzieć, żeby nie nakładać zbyt dużej ilości, bo później włosy nie są fajne w dotyku i wyglądają na nie dokładnie umyte. O takim efekcie nikt nie marzy, więc należy dokładnie przeczytać instrukcję, zanim nałoży się na włosy jakikolwiek preparat. Tylko działając w ten sposób, jest pewność, że włosy będą piękne i lśniące. Raz na jakiś czas należy podcinać końcówki. Najlepiej robić to przynajmniej raz na miesiąc. A to dlatego, że są one najbardziej wysuszone. Głównie dlatego, że najwięcej fary w ciągu roku nakłada się właśnie na końcówki. Najmniej uszkodzone są odrosty, ale wyglądają one nieestetycznie, jeśli nie nałoży się na nie odpowiedniej farby, a więc takiej, która wyrówna kolor odrostów i reszty włosów.

Warto dbać o swoje włosy, bo jeśli wyglądają ładnie, to kobieta czuje się lepiej we własnej skórze. Trzeba znaleźć fryzjera, któremu można zaufać i korzystać z jego usług, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dobrze mieć zaufanego fryzjera, bo nie trzeba za każdym razem tłumaczyć mu, jakiego efektu się oczekuje, a to jak wiadomo, znacznie ułatwia sprawę. Taka osoba wie, jakiego rodzaju włosy ma klient i dobiera produkty, które są przeznaczone właśnie do nich. Po wizycie u fryzjera można od razu zakupić u niego preparaty do codziennej pielęgnacji włosów suchych oraz zniszczonych, a także pachnące olejki nabłyszczające, które sprawiają, że włosy lśnią zawsze tak, jakby dopiero co wyszło się od fryzjera. Dobre kosmetyki powinny znaleźć się w każdej łazience.

www.silvanspa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here