Filtry paliwowe – wsparcie dla silnika

0
865

Od jakości paliwa w dużej mierze zależy jakość pracy silnika. I chociaż producenci i dystrybutorzy starają się, aby było ono coraz lepszej jakości, nie są w stanie wyeliminować wszystkich szkodliwych substancji. I dlatego właśnie tak ważne jest, by każdy układ dystrybucji paliwa wyposażony był w specjalne filtry i separatory. Ich zadaniem jest oczyszczanie paliwa, a tym samym dbanie o wszystkie elementy układu.

Na rynku znaleźć można całą masę filtrów i separatorów. Ich wybór to zawsze kwestia dostosowania do parametrów pojazdu. Tylko odpowiednio dobrane filtry są wstanie uchronić silnik przed zanieczyszczeniami. Odpowiednio dobrany separator eliminuje natomiast cząsteczki wody, chroniąc z kolei filtr przed zamarznięciem, gdy temperatura powietrza spadnie poniżej zera.

Oprócz tradycyjnych filtrów i separatorów, coraz częściej na rynku znaleźć można też filtr paliwa z separatorem wody. Jest to połączenie funkcji w jednym urządzeniu. Doskonale sprawdza się on zarówno jako separator wody z paliwa, jak i separator paliwa. Nie tylko zatrzymuje zanieczyszczenia, aby nie przedostawały się do silnika wraz z paliwem, ale też separuje cząsteczki wody. Zebrane w specjalnym zbiorniku są one łatwe do usunięcia. W ten oto sposób rozwiązane są dwa najczęściej pojawiające się problemy związane z pracą silnika.

Mówiąc o filtrach paliwowych, nie sposób nie powiedzieć o konieczności ich regularnego wymieniania. One same, gromadzą zanieczyszczenia, dopóki nie zostają całkowicie zapchane. Gdy do tego dochodzi, przestają pełnić swoje funkcje, a nawet same stają się zagrożeniem dla pracy silnika. Wymiany należy więc dokonywać regularnie, najlepiej po przejechaniu określonej ilości kilometrów.

A jakie filtry i separatory stosować? O to najlepiej zapytać mechanika. Jego doświadczenie pozwala zawsze dobrać takie urządzenia, które w danym modelu sprawdzają się najlepiej. Wtedy można mieć pewność, że silnik będzie długo i bezawaryjnie pracować. Nawet, gdy jest to praca w trudnych, czy wręcz ekstremalnych warunkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here