test audit

Alkohol pije praktycznie każdy. Kojarzy on się przede wszystkim z miłymi chwilami. Często też pijemy alkohol, ponieważ jest nam źle i chcemy zapomnieć o czymś dla nas nieprzyjemnym.

W naszym kraju picie alkoholi jest czymś naturalnym. Uznaje się to za normę i tak naprawdę niewiele osób zdaje sobie sprawę tego, że może być uzależnionym. Przeważnie dowiadujemy się o tym w momencie, w którym jest już naprawdę z nami źle i zniszczyliśmy wszystkie relacje z rodziną oraz innymi osobami. Alkohol niestety sprawia, że ludzie się od nas odwracają, ale my tego nie zauważamy. Mamy swoich znajomych, którzy piją z nami i wydaje nam się, że wszystko jest w porządku. Nawet nie myślimy jak bardzo ranimy bliskie nam osoby.

Test na alkoholizm

Jeżeli w pewnym momencie uznamy, że być może rzeczywiście za dużo pijemy, to warto zrobić test AUDIT na alkoholizm. Warto go wykonać również wtedy, gdy bliskie nam osoby coraz częściej zwracają nam uwagę na to, że znowu jesteśmy pijani. Taki test powie nam czy mamy problem z alkoholem i jeżeli wykonamy go odpowiednio wcześniej, to nasze wyjście z nałogu będzie znacznie łatwiejsze. Oczywiście najpierw powinniśmy się dowiedzieć jak poprawnie interpretować wyniki testu audit. Wbrew pozorom to nie jest takie proste i zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest skonsultowanie się ze specjalistą, który dokładnie nam wszystko powie.

Jeśli z testu wyjdzie, że jesteśmy uzależnieni bądź grozi nam uzależnienie, to powinniśmy już w tym momencie zareagować. Można sprawdzić jakie są uzaleznienia-terapia.pl/test-audit/ i spróbować dowiedzieć się czegoś więcej. Warto też się udać na jakieś spotkanie z osobami, które próbują wyjść z nałogu. Podczas takich spotkań możemy dowiedzieć się naprawdę dużo i być może zauważymy cos na co wcześniej nie zwracaliśmy uwagi.

Wyjście z każdego nałogu jest trudne, więc nie zakładajmy, że od razu nam się uda i z dnia na dzień przestaniemy pić. Najprawdopodobniej tak nie będzie i czeka nas wiele porażek zanim osiągniemy stan trzeźwości. Jednak jeżeli się nie poddamy, to w pewnym momencie zauważymy, że życie jest po prostu piękniejsze i alkohol wcale nam nie jest potrzebny. Bez niego będziemy czuć się szczęśliwi i być może nawet uda nam się odzyskać zaufanie bliskich nam osób. Warto o to zawalczyć, chociaż czasami nie będzie prosto. Wiele osób uzależnionych zostaje samemu ze swoim problemem, ponieważ inni już przestali próbować pomóc. Nie jest łatwo wtedy wygrać, ale z całą pewnością jest to możliwe. Każdy powinien chociaż spróbować zawalczyć o siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here