Hemoroidy zewnętrzne - jak je rozpoznać?

O hemoroidach każdy kiedyś słyszał i z tego powodu każdy się ich obawia. Wiadome jest, że nie są one niczym przyjemnym i sprawiają ogromne uczucie dyskomfortu. Jeśli pojawiają się na zewnątrz, można je leczyć zupełnie samodzielnie, stosując w tym celu domowe i całkowicie bezpieczne metody. Dopiero gdy hemoroidy zaczną się rozwijać i obejmą wewnętrzne partie ciała, trzeba będzie udać się z nimi do lekarza i rozpocząć specjalistyczną kurację.

Jak wyglądają hemoroidy? Skąd człowiek może wiedzieć, że to właśnie z nimi ma problem? Otóż wystarczy, że zacznie on regularnie obserwować swoje ciało. Hemoroidy zazwyczaj wyglądają dokładnie tak samo – przypominają niewielkie guzki, które zniekształcają dotychczasową gładkość skóry. Czasem ciężko jest je dostrzec gołym okiem, zwłaszcza że występują one na tych partiach ciała, do których człowiek ma trudny dostęp i dopiero w lustrze jest im się w stanie rzetelniej przyjrzeć. Hemoroidy można na szczęście odkryć też dłonią. Są one najczęściej mocno wyczuwalne.

Nie trzeba nawet wiedzieć, jak wyglądają hemoroidy, aby móc je u siebie zdiagnozować. Dają one bowiem tak wiele charakterystycznych objawów, iż trudno by je było przeoczyć. Żylaki odbytu, zwłaszcza te zewnętrzne, wywołują silny świąd. Nie da się go w pełni opanować, bo nawet gdy człowiek zaczyna się drapać, wcale nie odczuwa później spokoju czy komfortu. Często też rozwinięte nieco mocniej hemoroidy mogą wywoływać pieczenie. Jeśli już dojdzie do tego objawu, należy jak najszybciej rozpocząć leczenie, by nie doprowadzić do czegoś najgorszego – krwawienia żylaków. Świąd, pieczenie oraz krwawienie są zatem głównymi objawami hemoroidów zewnętrznych. Nikt nie powinien ich bagatelizować.

Rozpoznając u siebie hemoroidy zewnętrzne, na pewno nie powinno się wpadać w panikę. Są one czymś przerażającym dla większości ludzi, ale i tak dość szybko można się ich pozbyć. Nie trzeba w tym celu nawet udawać się do lekarza i opowiadać mu o swoim wstydliwym problemie. Wystarczy zastosować domowe kuracje.

www.hemoroidy24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here