Jak upiec kaczkę?

Mięso to ważny składnik naszej diety, jest źródłem żelaza oraz licznych mikroelementów, bez których nasz organizm nie będzie dobrze funkcjonował. Nie należy mięsa nadużywać, ale w tygodniu warto przygotować dwa lub trzy mięsne posiłki. Można do tego wykorzystać popularną wieprzowinę, wołowinę, jagnięcinę lub drób.
Mięso drobiowe należy do najpopularniejszych gatunków mięsa dostępnego w polskich sklepach. Jego popularność związana jest z jednej strony z tym, że to niezmiernie smaczne mięso, a do tego stosunkowo niedrogie. Odkąd w popularnych dyskontach można dostać tuszki kaczki w bardzo atrakcyjnych cenach, częściej pojawia się ona na polskich stołach. Przy tej okazji pojawia się pytanie: jak upiec kaczkę?
Sposobów przygotowania mięsa kaczki jest sporo. Najlepiej, chcąc przyrządzić tuszkę, piec ją w całości z dodatkiem różnych owoców. W tym celu kaczkę płuczemy, następnie należy ją natrzeć solą i pieprzem zarówno wewnątrz tuszki jak i na zewnątrz ptaka. Tak przygotowane mięso pozostawiamy w brytfannie na dobę w chłodnym miejscu. Kolejnym etapem przygotowania dania z kaczki jest nafaszerowanie ptaka jabłkami i imbirem albo borówkami. Przed pieczeniem należy naciąć skórę kaczki ostrym nożem. Dzięki temu ładnie wytopi się tłuszcz, którego w tym drobiu jest dosyć dużo.
Kaczkę najpierw podpiekamy, wytapiając przy tym tłuszcz, a następnie podlewamy białym winem wytrawnym i dusimy pod przykryciem ok. 1 godziny na małym ogniu.
Kaczkę podajemy z białymi kluskami i białą kapustą z rodzynkami albo z tak zwanymi parowcami, czy pyzami z ciasta drożdżowego przygotowanymi na parze.
Jak upiec kaczkę inaczej? Można kaczkę porcjować, oprószyć ulubionymi przyprawami, np. gotowymi mieszankami przypraw do kaczki, ułożyć na blaszce i włożyć do nagrzanego piekarnika. Najlepiej będzie smakowała, jeśli przez pierwsze dwie godziny pozostawimy ją w temperaturze 80 stopni, a dopiero później, podniesiemy temperaturę do 150 stopni na pół godziny. Do ostatnich 15 minut warto dołączyć funkcję grilla, dzięki czemu skórka zarumieni się i stanie chrupka.

www.prezentbox.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZnajomość na fb.
Następny artykułWirus na telefonie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here