Jaka szafa przesuwna do małego przedpokoju?

Nie musisz mieć dużego korytarza, aby móc cieszyć się widokiem w nim klasycznej garderoby. Dostępnych jest obecnie tak wiele rozmaitych rozwiązań w zakresie aranżacji szaf, że naprawdę mamy w czym przebierać, nawet dysponując stosunkowo niewielkim pomieszczeń.

Jeżeli masz niewielki przedpokój, koniecznie zaaranżuj go w taki sposób, aby spełniał swoje funkcje praktyczne, ale też był estetyczny. Idealnym wariantem w tym wypadku okazuje się postawienie na szafę przesuwną. O tym jak ją wybrać i dopasować czy to funkcjonalnością, czy też wizualnością, dowiesz się natomiast z poniższych fragmentów naszego poradnika.

Czym się kierować?

Szafa do przedpokoju powinna nie zagracać przestrzeni, tym bardziej jeżeli w grę wchodzi stosunkowo nieduże wnętrze do wyposażenia. Ma być wygodnie, a przy tym ładnie i swobodnie.

Musimy zatem wybrać taką garderobę, która pomieści rzeczy na wszystkie sezony, niekiedy do której wpakujemy koce, obuwie, dodatki typu szaliki, czapki, kurtki i apaszki, a także plecaki, torby i walizki podróżne. Jak zatem to wszystko pomieścić i skąd wiedzieć, który model spełni nasze wymagania?

Zanim postanowisz zagospodarować pieniądze, przeznaczając je na garderobę, koniecznie dokonaj dokładnego wymiaru pomieszczenia, abyś miał świadomość o jakich parametrach w ogóle mowa. W dość małych wnętrzach przedpokojowych najlepszym wariantem będzie szafa do zabudowy. Jest to nic innego jak element meblowy robiony na wymiar, który ulega zaprojektowaniu zupełnie od podstaw, konkretnie na życzenie klienta i zrobiony od zera.

Takie przemyślane rozwiązanie sprawi, że konstrukcja zgra się znakomicie niezależnie od tego czy w grę wchodzi stosunkowo nieduży korytarz, czy bardzo przestronny i szeroki. Szafa na wymiar nie ma zbędnych elementów, zatem jest ona bardzo pojemna. Ponadto jest rozplanowana w środku według zaleceń klienta i jego preferencji. Możemy zatem w jej wnętrzu eksperymentować do woli z półeczkami, wieszakami, rolkami.

Przesuwne drzwi

O ile zależy Ci na zaoszczędzeniu jak największej powierzchni korytarza, ale jednocześnie nie chcesz rezygnować z szafy w przedpokoju, warto abyś postawił na drzwi przesuwne. Nie trzeba w ich przypadku szczególnie dużo miejsca.

Jaka szafa przesuwna do małego przedpokoju?

Nie otwierają się, zagracając przestrzeń, ale przemieszczają się w wybranym kierunku – prawo/lewo, na jednej płaszczyźnie. Są komfortowe, nie wywołują aż takiego trzasku jak przy zamykaniu zwykłych drzwiczek. Robi się je z solidnych materiałów, zatem są opłacalnym rozwiązaniem z perspektywy czasu.

Dobór frontów

Fronty szafy do przedpokoju w przypadku zastosowania wyżej wspomnianych drzwi przesuwnych mogą być rozmaite, a co za tym idzie różnorodne są także optyczne wrażenia, jakie dzięki nim uzyskujemy.

Jeżeli mamy mały korytarz, przydadzą się drzwi w pasy poziome. Sprawdzą się rewelacyjnie, zwłaszcza te robione z drewnianych listew czy z okleiny samoprzylepnej, bowiem dodatkowo nie są wcale drogim wydatkiem.

Również modne i chętnie wykorzystywane do niewielkich przedpokojów są fronty szklane, lustrzane oraz robione z płyt lakierowanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here