Muzyka to dobro – co do tego nie nikt nie ma żadnych wątpliwości. Pozwala się zrelaksować, wyciszyć, a z drugiej strony napędza do działania. Można, a nawet trzeba – ze względu na rozwój swojej wrażliwości muzycznej i dbanie o kształtowanie się gustu muzycznego – słuchać różnych rodzajów muzyki. I niemal każdy obeznany z muzyką w pewnym momencie zadaje sobie pytanie: jaki gatunek muzyczny jest najpopularniejszy? No właśnie – jaki?

Posłuchaj wszystkiego

Internetowe stacje radiowe, jak na przykład Tuba.fm, znane są z tego, że puszczają same dobre, szybko wpadające w ucho kawałki. Można zatem śmiało pokusić się o stwierdzenie, że muzyka pochodząca stamtąd jest popularna, gdyż kojarzymy większość brzmiących tam kawałków. Wiele żywych, rytmicznych kawałków to po prostu pop – przyjemnie brzmiący jako tło do codziennych czynności. Na uwagę zasługuje również rock – nic nie daje takiej motywacji do działania, jak szybki rytm i towarzysząca mu gitara elektryczna. Miłośnicy cięższych brzmień z pewnością odnajdą się w metalu. Krótko mówiąc – dla każdego coś miłego i potrzebnego na dany moment.

Posłuchaj siebie

Może zatem należy zadać powyższe pytanie inaczej: jaki gatunek muzyczny jest najpopularniejszy dla mnie? Czego słucham? Czy jestem otwarty na eksplorowanie muzycznego świata, czy raczej obracam się w obrębie znanych mi, dobrze brzmiących klasyków? Nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie. Jeśli muzyka, której słuchasz, wprawia cię w dobry nastrój, to znaczy, że właśnie taką możesz śmiało zacząć uważać za najpopularniejszą. Co w tym dziwnego? Absolutnie nic. W końcu to istotna kwestia, być zadowolonym z dźwięków płynących z własnych słuchawek.

 Warto zatem przygotować sobie playlistę bądź składankę zawierającą ulubione utwory, gdyż nic tak nie dodaje animuszu jak dobra, popularna muzyka. I cóż, że gusta i guściki mogą się tu nie pokrywać – każdy ma przecież prawo do indywidualności, również muzycznej. Piosenki, których słuchamy, są przecież trochę osobistym zapisem naszych doświadczeń. I dobrze jest pamiętać o tym, że dla każdego popularny znaczy coś innego. Coś wyjątkowego i indywidualnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here