Afryka to kontynent dla większości z nas nieznany, jeszcze nieodkryty. Obecnie jednak coraz więcej Polaków ma ochotę w trakcie urlopu odwiedzić miejsca egzotyczne, nieznane, inne niż wszystko to, co do tej pory widzieli. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się odwiedzić kraje „czarnej” Afryki. Wyjazd do Kenii może być doskonałym pomysłem dla wszystkich tych, którzy pragną zasmakować egzotyki i przeżyć niezwykłą przygodę.

Dlaczego warto zdecydować się na wyjazd do Kenii?

Kenia położona jest we wschodniej Afryce. To prawdziwy raj dla wszystkich tych, którzy mają ochotę zobaczyć i doświadczyć z bliska dzikiej, egzotycznej przyrody. Można tu podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy, wybrać się na safari czy też odpoczywać na pięknej piaszczystej plaży w okolicach Mombasy lub DIani Beach. Różnorodność widoków, bogactwo fauny i flory z pewnością zafascynują każdego, kto zdecyduje się odwiedzić ten kraj. Kenia to doskonałe miejsce, by odciąć się na chwilę od znanego nam świata i odpocząć od cywilizacji. Z drugiej jednak strony nie musimy się obawiać złych warunków – biura podróży oferują wyjazdy do hoteli w wysokim standardzie.

Kenia – wycieczki fakultatywne

Wybierz się na safari

Największą atrakcją Kenii są safari. Wybierając się na safari, z pewnością będziesz mile zaskoczony. Parki w Kenii zamieszkuje ogromna ilość zwierząt – podczas safari możemy zobaczyć stada słoni, antylopy gnu, bawoły, żyrafy, lwy i lamparty. Zdarza się, że zwierzęta podchodzą bardzo blisko do samochodu, dlatego też wyjazd na safari jest niezwykłym przeżyciem.

Kenia – zwiedzanie

Jeżeli mamy ochotę na typowe zwiedzanie, dobrym pomysłem będzie wycieczka do stolicy kraju – Nairobi. Warto zwiedzić centrum miasta, zobaczyć najbardziej reprezentacyjną ulicę – Kenyatta Avenue i budynek parlamentu, a także wybrać się na targ by pooglądać lub kupić lokalne wyroby.

Podczas pobytu w Kenii warto wybrać się także do parku narodowego i zobaczyć góry Kenya. Innym miejscem w Kenii, które warto odwiedzić, jest jezioro Wiktoria. Jezioro jest ogromne, stanowi jeden z największych zbiorników wody pitnej w Afryce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here