Mądre odchudzanie

Świat dietetyki zaczął iść w złą stronę. Zajmujący się nim „eksperci” próbują dziś przekonywać ludzi, że bez tych wszystkich drogich suplementów diety i specjalistycznych preparatów nigdy nie uda im się osiągnąć takich sylwetek, o jakich w głębi serca marzą. Osoba zaznajomiona z tą branżą dobrze będzie wiedzieć o tym, że te wszystkie stwierdzenia są jedynie chwytem marketingowym, którego cel jest jeden – sprzedaż produktów i zarobek dla producenta, ale już zwykły Kowalski nie zainteresuje się tematem na tyle dogłębnie, by móc samodzielnie odróżnić kiepskie w działaniu środki od tych dających naprawdę znakomite efekty. To dobry moment na akcję odchudzanie na wezwanie. Do lata coraz bliżej, więc każdy, kto wciąż nie jest zadowolony z wyglądu swojej sylwetki, ma ostatni dzwonek na to, by schudnąć do wakacji. Nie będzie to droga trudna czy wyboista – wystarczy wprowadzać krok po kroku drobne zmiany do swojego codziennego żywienia, aby dobre rezultaty pojawiły się zupełnie same. Od czego więc zacząć tą walkę? Jak ją przeprowadzić skutecznie do samego końca?

Krokiem pierwszym, na który szczególną uwagę powinny zwrócić kobiety, będzie rezygnacja ze słodyczy. Nie jest powiedziane, że na „cukrowej” diecie nie da się schudnąć, bo świetnym tego przykładem są wiecznie zapracowani biznesmeni i kobiety skupiające się na swojej karierze zawodowej, którzy w większości przypadków na co dzień ratują się małymi batonikami i czekoladkami, bo najzwyczajniej w świecie nie mają czasu na tworzenie normalnych domowych posiłków. Nie wszyscy z nich są grubi czy otyli. W większości przypadków biznesmeni to osoby szczupłe i zgrabne, które regularnie ćwiczą na siłowni i w klubach fitness, za sprawą aktywności fizycznej uzyskując większy wydatek energetyczny. Przeciętnej osobie o wiele łatwiej będzie jednak się odchudzić, jeżeli całkowicie zrezygnuje ona ze spożywania słodyczy i produktów bogatych w cukier. Czym można je zastąpić? Chociażby owocami. Co prawda też zawierają one cukier, ale jest to związek naturalny – fruktoza, która zupełnie inaczej oddziałuje na organizm aniżeli zwykła sacharoza dosypywana do herbaty i kawy.

Odchudzani na wezwanie – gdy uzależnienie od słodyczy zostanie już pokonane, trzeba będzie zastąpić w diecie te niezdrowe produkty ich wartościowymi odpowiednikami. Owoce to tylko jeden przykład. Co prawda są one zdrowe i przy tym bardzo smaczne, ale dodawanie ich do każdego posiłku też nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Występująca w nich fruktoza jest cukrem naturalnym, ale mimo tego tak samo napędza ona apetyt jak sacharoza, więc im częściej się ją je, tym większą ma się ochotę na rzeczy słodkie. W diecie odchudzającej to warzywa powinny natomiast dominować nad owocami. Są one jednymi z lepszych produktów spożywczych, bo mają znikomą ilość kalorii, a na dodatek doskonale nasycają głód, ponieważ wypełniają żołądek – występujący w nich błonnik pokarmowy na skutek połączenia się z płynami zaczyna pęcznieć. Warzywa można jeść niemalże do woli i to bez żadnych wyrzutów sumienia. Praktycznie nie da się od nich przytyć!

www.abczdrowia.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here