Makijaż i pędzle, czyli krótki przewodnik dla początkujących

Myśląc o idealnym makijażu bardzo często skupiamy się przede wszystkim na samych kosmetykach – nad ich składem, działaniem, tym, czy dopasowane są do koloru naszej cery, ale zapominamy o sposobie ich nakładania. Jest on równie ważny jak sam kosmetyk, bowiem nawet najlepszy produkt nieumiejętnie nałożony nie pozwoli nam uzyskać wymarzonego efektu. Ten krótki przewodnik pozwoli Ci na szybkie rozeznanie się w najważniejszych typach pędzli do makijażu, dzięki czemu zawsze odpowiednio dobierzesz kosmetyk do pędzla.

Pędzle do pudru i podkładu

Pędzle do makijażu (kup na https://bohobeauty.pl/pol_m_pedzle-do-makijazu-100.html!) przeznaczone do pudru rozpoznamy z łatwością. Są one największe, mają długie, gęste włosie i zaokrągloną główkę. Służą do delikatnego nakładania kosmetyku na duże połacie cery. Bardzo podobne są pędzle do różu (które wykorzystać możemy także do konturowania z wykorzystaniem rozświetlacza i bronzera) – te pędzle do makijażu również mają dość długi i gęsty włos, ale są mniejsze i często mają włos cięty po skosie, co znacznie ułatwia precyzyjne nakładanie kosmetyku. Drugim z podstawowych kosmetyków, jakich używać jest podkład i do jego nakładania również możemy stosować pędzel (zamiast gąbki lub po prostu palców). Ale podkłady są różne – najpopularniejsze są te płynne, ale spotkamy także podkłady sypkie. Dlatego pędzle do makijażu będą różne ze względu na formę podkładu. Do podkładu płynnego wykorzystamy szeroki, płaski pędzel o dość zbitym włosiu, a same ruchy powinny roznosić kosmetyk od wewnątrz do zewnątrz twarzy. Natomiast do podkładów sypkich powinnyśmy używać bardzo szerokich i krótkich pędzli do makijażu – takim pędzlem kosmetyk nakładamy wykonując koliste ruchy.

Pędzle do korektora i makijażu okolic oczu

Niewielkie, płaskie i niezbyt szerokie, o zróżnicowanej długości włosia – zależnej od naszych potrzeb i miejsca, na który nakładamy korektor. Pędzle do makijażu przeznaczone dla tego kosmetyku są dość zróżnicowane. Najlepiej, gdybyśmy zaopatrzone były w kilka różnych pędzli o różnej długości włosia, dzięki temu zawsze odpowiednio dobierzemy pędzel do miejsca, na który nakładamy korektor. Jeszcze bardziej zróżnicowane są pędzle do makijażu okolic oczu. Po pierwsze mamy pędzle do makijażu brwi – te są małe, o krótkim włosiu ciętym ostro na skos. Ale malujemy także powiekę i obszar tuż pod okiem. Tutaj czeka na nas prawdziwe bogactwo pędzli do makijażu. Są bowiem te zakończone gąbką, które służą przede wszystkim do nakładania bazowego cienia do powiek, ale także ogromny wybór pędzli o krótkim, ostro ściętym włosiu do precyzyjnego makijażu oka. Nie zapominajmy o pędzlu do eyelinera – cienki, dłuższy włos, który pozwoli nam nałożyć kosmetyk na powiece.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here