Manekin dostosowany do potrzeb – ciążowy, a może bieliźniany?

Manekiny to niezastąpiona forma nie tylko dekoracji witryn, ale przede wszystkim prezentacji posiadanego asortymentu. Dzięki nim potencjalni klienci dostają jasny sygnał: co mogą otrzymać po przekroczeniu progu sklepu. Mowa tu przede wszystkim o kategorii odzieży, czy akcesoriów.

Na jakiej podstawie wybrać manekina?

Manekina powinno się nabywać po przeanalizowaniu kilku kwestii. Przede wszystkim należy ustalić jaki rodzaj asortymentu będzie prezentowany przy jego pośrednictwie. Oczywistym powinno być, że jeśli w sklepie znajduje się odzież damska to na witrynie ustawia się manekina przedstawiającego kobietę. Zupełnie niepotrzebne będzie dostawianie kukły męskiej, czy dziecięcej. Taki zabieg może wprowadzić w błąd klienta, który będzie spodziewał się innego asortymentu. Kolejną kwestią jest decyzja jakie rozmiaru ma być manekin. Czy będzie to opcja całopostaciowa, tors, a może ekspozytor? Tutaj również wszystko zależy od tego co ma zostać zaprezentowane jak i tego jaką ilością wolnej przestrzeni dysponuje sklep. Zdecydować należy jeszcze o tym, czy manekin ma ściśle nawiązywać do ludzkiej sylwetki, czy raczej przyjąć formę abstrakcyjną.

Manekin ciążowy – specyfika

Manekin ciążowy to bardzo dobre rozwiązanie do sklepów zajmujących się sprzedażą odzieży przeznaczonej dla kobiet w ciąży. Warto zauważyć, że manekin w normalnych kształtach nie jest w stanie dobrze przedstawić zastosowania konkretnej sztuki odzieży. Nie da on także możliwości klientce zobaczenia jak zachowa się materiał, czy jak podkreśli jej krągłości. Właśnie dlatego zakup manekina ciążowego przyniesie same korzyści.

Manekin bieliźniany – charakterystyka

Wybierając manekin bieliźniany zyskuje się szansę wyeksponowania intymnej części garderoby. Zdecydować można się na zakup manekina całopostaciowego lub kukły przedstawiającej jeden fragment ciała. Przed podjęciem decyzji warto przejrzeć przykładowe oferty jak np. na stronie https://sklep.moremannequins.pl/specjalne-bielizniane.75 gdzie dostępne są różne warianty. Dzięki takiemu rozeznaniu dużo łatwiej jest podjąć właściwą decyzję o zakupie. Zwłaszcza, że sam manekin to nie wszystko. Należy zadbać również o dodatki. Takim będzie chociażby odpowiednia podstawa, której zadaniem jest utrzymanie kukły w wybranej pozycji. Następną kwestią jest zdecydowanie, czy manekin bieliźniany lub inny ma posiadać charakterystyczne wizerunku człowieka rysy twarzy, czy też przyjąć abstrakcyjny wizerunek. Tutaj decyzja zależy już wyłącznie od preferencji właściciela sklepu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here