sukienka na lato

Kiedy dni robią się coraz dłuższe oraz cieplejsze, chętniej sięgamy po zwiewne sukienki. Każda z nas zapewnienie staje przed dylematem wyboru czy sukienka powinna być midi czy maxi. Takie rozwiązania nie należą do najłatwiejszych. Powinny opierać się na kluczowych kwestiach, takich jak długość, figura czy krój. 

Przeczytaj też: https://blogwartzachodu.pl/letnie-sukienki-midi-czy-maxi-czy-wiesz-jak-dobrze-wybrac/ 

Sukienka midi i maxi – czym się różnią? 

Sukienka midi to taka, której długość skończy się w okolicy połowy łydek. Wśród wielu fasonów wyróżnia się sukienki letnie, które kończą się mniej więcej w połowie kolan lub lekko za kolana. Wybierając, powinniśmy skupić się na długości oraz wyglądzie naszych łydek. 

Sukienka Maxi to z kolei kreacja długość i praktycznie do ziemi. Najczęściej jednak, zapewne dla wygody, jej długość kończy się w okolicach kostek. Plusem takich długości jest fakt, że można je nosić zarówno w wersji wieczorowej, typowo elegancki czy codzienne i. Dobrze będzie leżała na kobietach średniego wzrostu, o szczupłej lub przeciętnej sylwetce. Taki fason nie tylko wysmukla, ale i optycznie wydłuża sylwetkę, dodając jej niepowtarzalnego wyglądu. 

Dopasuj długość do figury 

Zanim wybierzesz się na zakupy, koniecznie sprecyzuj, jakie sukienki pasują najbardziej do twojej figury. W przypadku, kiedy wybierasz letnie sukienki midi czy maxi, ma to ogromne znaczenie. Sukienki midi będą idealne dla kobiet o sylwetce typu klepsydra, Kręgiel czy kolumna. Będą dobrze leżały też na paniach o bardziej rozbudowanych kształtach w górnej partii ciała. Zdecydowanie powinny zrezygnować z niej gruszki lub kobiety posiadające masywne łydki. Panie o niewielkim wzroście również nie będą wyglądały dobrze w sukienkach w takim fasonie. 

Sukienki maxi są o wiele bardziej uniwersalne. Przez to polecane są praktycznie do każdego rodzaju sylwetki. Trzeba jednak uważać na pewne kluczowe czynniki. Panie posiadające mały biust muszą z rozwagą dobierać fason, ponieważ sukienka maxi może go spłaszczać. Zdecydowanie odradza się noszenia tego rodzaju sylwetek panią niskim i puszystym. Zamiast olśniewającego efektu mogą wyglądać po prostu źle. Spowodowane jest to tym, że taki fason wypukla u nich ewentualne niedoskonałości oraz optycznie powiększa.

Zobacz też: http://www.snikersik.pl/sukienka-w-kwiaty-goracy-hit-lata-2021/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here