kosmetyki dla cery dojrzałej

Cera dojrzała potrzebuje innych kosmetyków aniżeli cera dwudziestolatki. Zmarszczki pogłębiają się w tym wieku i zmienia się koloryt skóry. Dobrze dopasowane kosmetyki pomogą wygładzić powstające przemiany i zregenerować skórę. W ostatnim czasie w sklepach jest coraz większy wybór kosmetyków dla starszych osób, jednak które wybrać? Czym się kierować, aby znaleźć najodpowiedniejszy dla nas artykuł?

Proces starzenia się

Kobieta po 55. roku życia zwykle przechodzi menopauzę. Powoduje ona zmiany w jej systemie. Pierwszą sprawą jest fakt, że organizm zaprzestaje produkować estrogeny. Również zmniejsza się ilość włókien elastyny i kolagenu, słabiej pracują gruczoły łojowe. Skóra traci własną sprężystość i giętkość, jest się sucha, cienka i wiotczeje. Zwężają się naczynia krwionośne, to stanowi ona słabiej odżywiona. Widać wyraźniej zmarszczki, szczególnie te z nosa do ust. Taka cera potrzebuje specjalnej ochrony. Na starzenie się pomogą kosmetyki z wapniem, fitohormonami, witaminami i kwasami nukleinowymi.

odpowiednie kosmetyki dla skóry dojrzałej - czyli jakie

Co odróżnia skórę dojrzałą od różnych rodzajów cery?

Przede wszystkim nie jest nie jednym z nich też nie stoi obok cery trądzikowej lub wrażliwej. Cera dojrzała dotyczy każdego, ponieważ pojawia się z wiekiem. To bardzo stan skóry aniżeli jej rodzaj, jednak również wymaga dobrze dobranej i złożonej pielęgnacji. Skóra rozpoczyna się starzeć już po 25. roku życia, a po trzydziestce proces starzenia nabiera tępa. O skórze dojrzałej możemy mówić blisko 45. roku życia lub wcześniej, w zależności od indywidualnych elementów. To właśnie to w organizmie zaczyna zmniejszać się stopień hormonów żeńskich – etsrogenów i progesteronu. Ściany naczyń krwionośnych ulegają zniszczeniu, zmniejsza się ich wielkość i dochodzi do pogorszenia ukrwienia skóry. Dojrzałą skórę łatwo zidentyfikować: brakuje jej elastyczności, jest sucha, szara, pomarszczona i zmęczona. Strata wiotkości składa się także ze koleją kształtu twarzy. W dół opadają policzki, kąciki oczu oraz ust. Dzieje się tak za sprawą zmniejszonej wytwórczości kolagenu, (spada z wiekiem), spowolnionemu metabolizmowi komórkowemu oraz słabej możliwości naskórka do odnowy. Skóra pozbawiona tychże naturalnych bezpieczników szybko traci wodę, a można przyjmuje elementy odżywcze. Właśnie zatem tak bardzo o nią zadbać. U kobiet starzenie się skóry bezpośrednio utrzymuje się z okresem menopauzy, jeśli następuje ubytek estrogenów.

Elementy kosmetyków dla cery dojrzałej

Fitohormony, czyli roślinne związki, są uzyskiwane z pestek słonecznika, soi, dzikiego ryżu. Mają wartości poprawiające elastyczność skóry, wzmacniają jej odporność, stymulują odnowę komórek. Dzięki nim można pozbyć się zmory wielu kobiet, czyli worków pod oczami. Również usprawniają owal twarzy. Elementem kremu dla cery dojrzałej oprócz fitohormonów powinien być też wapń. Po pięćdziesiątce skóra jeszcze słabiej go przyswaja, więc zaczyna go brakować, co powoduje, że jest się ona jeszcze cieńsza, wiotczeje, marszczy się. Kosmetyki z wapniem przeciwdziałają jej wysuszaniu i zagęszczają naskórek. W tym okresie warto również, oprócz stosowania kosmetyków, wzbogacić własną dietę w ten element.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here