Płytki szewron (chevron)

Chevron (szewron) to rodzaj płytki, który na pierwszy rzut oka przywodzi na myśl klasyczną jodełkę. Płytki mają kształt równoległoboku lub rombu i mogą być układane właśnie tak, aby powstała z nich jodełka, co zazwyczaj ma miejsce w przypadku pokrywania nimi większych powierzchni. Mogą też stanowić dodatkowy, ozdobny element wykończeniowy i wówczas zazwyczaj znajdują się pojedynczo między innymi płytkami. Poznaj je bliżej!

Ponadczasowa jodełka

Jodełka ma kształt, który znamy i lubimy wszyscy. Jest dosłownie ponadczasowa. Możemy się na nią zdecydować podczas układania drewnianego parkietu, ale równie dobrze sprawdzi się w przypadku płytek ceramicznych. Jest uniwersalna, elegancka i nigdy nie wyjdzie z mody, co sprawia, że powinny się na nią decydować w szczególności osoby myślące długofalowo o swoim wnętrzu.

Elegancja na pierwszym miejscu

Szewrony, czyli płytki jodełkowe (o kształcie równoległoboku), słyną przede wszystkim ze swojego niesamowicie eleganckiego wyglądu. Z tego też względu w pierwszej kolejności wybierane są do pomieszczeń luksusowych. Doskonale sprawdzają się jako samodzielny element wykończeniowy, ponieważ bardzo łatwo można z nich stworzyć estetyczną, ponadczasową i dopasowującą się do wszystkiego posadzkę.

Za sprawą swojej elegancji, szewrony wkroczyły na salony. Możemy sięgać po nie w domach, ale równie dobrze sprawdzą się w gabinetach, kancelariach i instytucjach, w których podkreślą status placówki. We wszystkich miejscach, w których wywieranie dobrego pierwszego wrażenia ma znacznie, mogą pomóc w wywołaniu odpowiedniej reakcji partnera do rozmowy.

Ogromne możliwości aranżacyjne

Płytki typu chevron pozwalają na stworzenie wielu ciekawych aranżacji. Doskonale pasują do pomieszczeń nowoczesnych, klasycznych i vintage. Łączą w sobie tradycję z nowoczesnością, więc wpisują się dokładnie we wszystkie trendy, z którymi obecnie możemy mieć do czynienia.

Jednocześnie wiele szewronów posiada uniwersalne kolory. Neutralne beże i szarości, czerń czy też kolory i wzory imitujące naturalne drewno będą doskonale współgrać z każdym kolorem ściany, czy mebli. W ten sposób z łatwością stworzymy więc intrygującą przestrzeń, w której wszystkie elementy nabiorą spójności.

Płytki do każdego pomieszczenia

Jodełka najpewniej kojarzy ci się z parkietami, a te z kolei z pokojami takimi jak salon i sypialnia. Jednak nowoczesne płytki chevron możesz wykorzystywać dosłownie we wszystkich pomieszczeniach.

Idealnie sprawdza się w łazience, przedpokoju i kuchni. Wystarczy sięgnąć po te, które przywodzą nam na myśl naturalny kamień, aby stworzyć z nich unikalną aranżację. Jednocześnie, ze względu na swoją wysoką wytrzymałość, staną się dobrym wykończeniem tych pomieszczeń, w których nietrudno o wypadek.

Z kolei płytki chevron w kolorze imitującym drewno dobrze sprawdzą się w salonie. Będą chronić podłogę i pozwolą na bardzo swobodne korzystanie z pomieszczenia. Jednocześnie zaprezentują się pięknie i oryginalnie, a drewnopodobna faktura ociepli całe pomieszczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here