Prawo jazdy- ile musisz wydać, aby je mieć

Jeżeli jesteś osobą, która ukończyła 18 rok życia możesz starać się o prawo jazdy kategorii B. Temat ten poruszany jest najczęściej wśród młodszych osób z powodu mody na prawo jazdy. Możliwość poruszania się własnym samochodem, podróżowanie po kraju czy za granicą, budzi w młodych osobach spore emocje. Jednak, aby ziścić te marzenia należy najpierw posiadać odpowiedni dokument potwierdzający nasze umiejętności oraz wiedzę z zakresu ruchu drogowego. Jednym z najczęstszych pytań zadawanych na wszelakich forach internetowych jest: ile kosztuje prawo jazdy kat b? Na to pytanie postaramy sobie odpowiedzieć.

Należy pamiętać, że na całkowity koszt naszego dokumentu składają się następujące koszta:
-koszt kursu przygotowującego nas do końcowego egzaminu praktycznego oraz teoretycznego
-koszt wykonania niezbędnych badań lekarskich, poświadczających nasze zdrowie do prowadzenia auta
-koszt zdjęć do dokumentu
-koszt egzaminu teoretycznego
-koszt egzaminu praktycznego

Sam kurs nie ma określonej jednoznacznie ceny. Koszta zależą od prywatnych instruktorów. Ceny wahają się od 1200 nawet do 2000 zł.
Powodem cen może być lokalizacja czy wiedza i umiejętności instruktora. Warto przed przystąpieniem do kursu zaczerpnąć opinii na temat danego instruktora.
Kolejny koszt to badania lekarskie. Również tu ceny są różne, jednak w wielu przypadkach cena nie przekracza 200zł. Lekarz ocenia stan zdrowia osoby badanej w zakresie między innymi narządu wzroku, słuchu, układu ruchu, czynności nerek, czy stanu psychicznego. Koszta wykonania niezbędnych zdjęć do prawa jazdy to niewielka kwota. Cena waha się w granicach 20-30zł.
Po wykonaniu kursu trwającego 30h jazdy, możemy przystąpić do zapisania się na egzamin teoretyczny w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego. Należy uiścić opłatę w wysokości 30zł. Następnie po pomyślnym zakończeniu egzaminu teoretycznego możemy zapisać się na egzamin praktyczny. Koszt egzaminu to 140zł. Pamiętajmy jednak, że to nie muszą być wszystkie koszta. W przypadku niezaliczenia któregokolwiek z egzaminów, opłatę należy uiścić ponownie.

Jak widać koszt prawa jazdy to nie mały wydatek, jednak pamiętajmy, że koszt ten jest jednorazowy.

www.czasabsolwenta.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here