Ile kalorii powinnam jeść, aby schudnąć?

Zaczynając proces odchudzania, należy jasno określić swoje cele i oczekiwania co do diety i treningu. Trzeba mieć do czego dążyć, śledzić postępy diety odchudzającej i cieszyć się z uzyskanych po drodze efektów. Często rozpoczynając dietę zadajemy sobie pytanie ile kalorii powinnam jeść? Od czego należy zacząć trening? Czego unikać w procesie odchudzania? Poniżej postaram się odpowiedzieć na pytanie dotyczące kaloryczności dziennej posiłków.
W zależności od tego, jak przebiega nasz standardowy i przeciętny dzień, czy mamy pracę stojącą, siedzącą czy mobilną, a także ile ruszamy się w ciągu reszty dnia, zależy liczba spalonych kalorii. Oprócz kalorii spalonych podczas dnia w pracy posiadamy podstawową przemianę materii, w ramach której również spalane są kalorie. Energia potrzebna jest nam do tego, by organizm mógł prawidłowo oddychać, trawić, funkcjonować w homeostazie. Ile kalorii powinnam jeść? Tyle, by organizm być w fazie ujemnej liczby kalorii w ciągu dnia. Sumując kalorie wydatkowane na podstawową przemianę materii, a także kalorie, które spalamy przez aktywność fizyczną dostajemy liczbę kalorii odnoszącą się do dziennego zapotrzebowania energetycznego naszego organizmu. Jeśli dostarczymy w postaci pożywienia i picia wartości równej naszemu zapotrzebowaniu na kalorie, waga będzie utrzymywała się na jednolitym poziomie. W sytuacji, kiedy więcej kalorii spożywamy niż potrzebujemy, wtedy nasza masa ciała wzrośnie, co jest niekorzystne w przypadku odchudzania. Jeśli więcej kalorii uda nam się spalić, niż przyjąć to wtedy z całą pewnością możemy założyć, iż nasza masa ciała spadnie. Należy więc jeść mniej kalorii, niż jest nam potrzebne. W wypadku dłużej trwającego ujemnego bilansu energetycznego nastąpi spadek masy ciała, osiągniemy efekty w postaci gubienia zbędnych kilogramów na wadze, a także zmniejszą się nasze obwody ciała.
Najważniejsze w odchudzaniu jest wytrwałość w dążeniu do wyznaczonego celu, a także sumienność w wykonywaniu ćwiczeń oraz trzymanie się zaleceń dotyczących diety.

www.intelektualnie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here