Tani remont sypialni: 5 sposobów na szybką i prostą przemianę wnętrza

Znudził Ci się wygląd Twego pomieszczenia sypialnianego, ale brak Ci wystarczających środków pieniężnych na to, aby wykonać w mieszkaniu kapitalny remont? Nie musisz wcale mieć nie wiadomo jak wysokich oszczędności zgromadzonych na koncie na cel odnowienia sypialni, by nadać jej zupełnie nowego wyglądu. Wystarczy, że poczytasz niniejszy poradnik i zapoznasz się z kilkoma cennymi trikami, które zawsze działają.

Twoja sypialnia w mgnieniu oka, bez niepotrzebnego brudzenia, demolowania całego wnętrza czy poważnych wydatków może prezentować się jak nowa. Jest to przecież lokum jedno z najważniejszych w Waszym domostwie, w którym masz odsypiać dzień, odpoczywać, relaksować się, regenerować siły, zatem nie ma się co dziwić, że tak duży nacisk kładziony jest na urządzenie owego wnętrza skrupulatnie, zgodnie z naszym gustem i potrzebami.

Sypialnia powinna być intymna i prywatna, a także niedostępna na co dzień dla każdego odwiedzającego nasz dom czy mieszkanie. Ma to być oaza spokoju, która będzie zaaranżowana po naszemu.

Jeżeli chodzi o wystrój sypialni, to oczywiście na pierwszy rzut, jako zdecydowana podstawa wyposażenia nasuwa się łóżko. Już sama wymiana na nowszy model chociażby samego materaca zmienia wiele w wyglądzie naszej sypialni, a na pewno komforcie spania. Nie stać Cię na kupno całego nowego mebla, to zainwestuj na przykład tylko w wyżej wspomniany materac, albo w nowy zagłówek.

Odświeżanie łóżka w ten sposób jest modne, popularne i często stosowane właśnie po to, aby pogodzić dwie kwestie – praktyczność zastosowania, a z drugiej strony oszczędność kosztów i estetykę. Na chwilę obecną dużym zainteresowaniem cieszą się łóżka z zagłówkiem tapicerowanym. Okazują się one w pewnym sensie uniwersalne, bowiem da się je powiązać zarówno ze stylem glamour, jak i minimalistycznymi oraz industrialnymi wnętrzami.
Kolejne rozwiązanie to przemalowanie ścian. To także odświeżenie wyglądu i na pewno poprawienie jakości wyglądu pokoju. Możesz wybrać zupełnie inny odcień, przełamać dotychczasową barwę jakąś ultra, jaskrawą czy kontrastową. Do sypialni polecane są przede wszystkim jasne tonacje, a więc to sprawia, iż dominują beże, kremy, delikatne popiele i szarości, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je przełamać intensywniejszym kolorem.

Tani remont sypialni: 5 sposobów na szybką i prostą przemianę wnętrza

Trzeci sposób na to, aby efektownie poprawić wystrój sypialni jest fototapeta – także bardzo ciekawa alternatywa wobec klasycznych farb, która przydaje się chociażby z tego względu, iż odpowiednio dobrana może dodać wyposażanemu w nią wnętrzu przytulności. Na rynku są i standardowe tapety i fototapety. Można przebierać w ich odcieniach, fasonach, motywach dekoracyjnych itd.

Tania metamorfoza sypialni jest realna również poprzez wymianę tekstyliów – zakup nowe firany, zasłony, poduszki, kapy i narzuty. Materiały stanowią prawdziwą ozdobę każdego wnętrza sypialnianego, zatem nie ma się co dziwić, że wystarczy jedna inna tkanina, a cały pokój prezentuje się zupełnie inaczej.

Na koniec jeszcze wzmianka odnośnie szafeczek nocnych. Możesz pokusić się o bardziej fantazyjne, zamienić je na lepsze, nowsze modele, dobrać odpowiednio do łóżka czy szafy bądź garderoby. Dzięki temu nie będzie kłopotu z tym, aby stworzyć jedną wizualnie zgraną stylizację, ale także okazuje się to świetny wariant na metamorfozę pomieszczenia sypialnianego tanim kosztem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here