Telewizor do konsoli PlayStation 4 Pro – który wybrać

Rynek gier komputerowych oraz urządzeń umożliwiających spędzanie czasu na zgłębianiu tychże gier jest na chwilę obecną tak szeroko rozwinięty, że nie powinno nikogo dziwić coraz to nowsze rozwiązania w postaci innowacyjnych konsoli o świetnych rozdzielczościach i pionierskich technologiach.

Jeżeli jednak zainwestujesz w taki rodzaj sprzętu, niekoniecznie będziesz mógł w pełni z niego korzystać. Warunkiem jest przecież posiadanie tak samo mocnego telewizora, który będzie na tyle nowoczesny i sprawny, iż podoła wyzwaniu i pozwoli maksymalnie wykorzystać moc obliczeniową konsoli. Poniżej znajdziesz charakterystykę kilku podstawowych rodzajów modeli telewizorów, jakie zalecane są do wyboru w kontekście „akcesoriów” do playstation.

Samsung KS7000

Samsung w tym przypadku pokusił się o wypuszczenie na rynek serii w wielkości liczącej między 49 a 65 cali. Wszystkie modele wspomnianej generacji odznaczają się wysoce zaawansowanymi systemami oraz przeróżnymi funkcjami. Ich rozdzielczość to z kolei 3840 na 2160 pikseli, zatem mówimy tu o rozdzielczości SUHD.

W praktyce oznacza to, że na tym telewizorze naprawdę możemy oglądać świetną, dokładną, precyzyjną grafikę gier. Oczywiście, aby było to możliwe, trzeba spełnić pewien warunek – mieć dobre źródło owej grafiki, czyli film na Blu-ray czy grę na nowszym modelu playstation. Jeżeli zaś chodzi o mechanizmy zastosowane w Samsung KS7000 to technologia ta opiera się na funkcji HDR.

Ulepsza ona jakość emitowanych na ekranie barw oraz zapewnia czytelność, a tym samym jasność obrazu. Co więcej, uwzględniono w procesie projektowania owego modelu także specjalistyczne systemy poprawiające widzenie – Active Crystal Color czy UHD Dimming.

Samsung KS9000

Kolejna propozycja od Samsunga, jaka stanowi urządzenie wyjątkowo zaawansowane technologicznie, które będzie z pewnością idealnym wariantem w przypadku najbardziej wymagających konsumentów oraz zapalonych graczy, dla których liczy się pełna perfekcja. Z tej serii telewizorów dostępne są najmniejsze warianty typu 49 cali oraz wielkie maszyny na 78 cali – innowacyjne warianty, koszt których przekraczać może nawet dwadzieścia tysięcy złotych.

Telewizor do konsoli PlayStation 4 Pro – który wybrać

Co do charakterystyki systemów i funkcji zastosowanych w tym modelu, warto wspomnieć iż jest to charakterystyczny, wystawiany jako jeden z luksusowych produktów sklepów ze sprzętem RTV – niesamowicie nowoczesny telewizor z nieco zakrzywionym ekranem oraz specyficznym podświetleniem LED-owym. Jego rozdzielczość wynosi natomiast 3840 na 2160. Model ten posiada tunery DVB-C, DVB-T, tuner analogowy, DVB-S2. Dodatkowo ma cztery złącza HDMI oraz trzy wejścia USB.

Panasonic DX750

Jeżeli nie posiadasz na inwestycję w telewizor aż tak dużych kwot, warto byłoby popatrzeć na ofertę równie popularnego producenta, tj. firmy Panasonic – Panasonic DX750. Jest to alternatywa dużo tańsza, ale również uchodząca za jedną z bardziej luksusowych. Cała seria posiada tu modele mieszczące się między 50 a 65 cali.

Co do rozdzielczości, to dominuje 4K a wiec 3840 na 2160 pikseli. Ma także funkcje HDR, technologię 3D, dysponuje systemem Firefox OS z opcją dostępu do rozmaitych usług, w tym także do sieci. Dodatkowo jest też w konstrukcji zastosowany zestaw- cztery złącza HDMI, trzy porty USB, Bluetooth, moduł Wifi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here