Tuby kosmetyczne

Obecnie w wielu sklepach drogeryjnych można spotkać kosmetyki zapakowane w tuby. Te higieniczne opakowania pozwalają na wygodne korzystanie ze znajdujących się w niej preparatów o płynnej lub półpłynnej konsystencji. Jakie zalety posiadają tubki kosmetyczne oraz gdzie znajdują zastosowanie?

Tuby do kosmetyków a ich istotne zalety

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne opakowania kosmetyczne. Pośród wielu z nich można wymienić tuby o różnej pojemności, długości oraz wyposażone w różnorodne zamknięcia. Poszczególne tubki różnią się także pomiędzy sobą tworzywem, z którego zostały wykonane. Wyróżnia się:

 • tuby laminatowe
 • tuby polietynelowe

Opakowania te dają bardzo szerokie możliwości marketingowe. Można je bez problemu dostosować do wielu produktów o różnej gęstości. Wykonanie na nich wybranego projektu graficznego oraz estetycznej etykiety nie stanowi żadnego problemu.

Tuby wykonane z polietylenu – https://www.centrumopakowan.com/pol_m_Opakowania-kosmetyczne_Tuby-kosmetyczne-186.html doskonale nadają się do pakowania wielu płynnych i półpłynnych kosmetyków. Chronią je doskonale przez przypadkowym rozlaniem, co w przypadku wielu kosmetyków kolorowych jest bardzo ważne.

Kosmetyki zamknięte w takich opakowaniach nigdy się nie niszczą. I co najważniejsze są bardzo wygodne oraz bezpieczne podczas użytkowania. Preparaty w tubkach można zawsze dozować w odpowiedniej ilości oraz dokładnie w tym miejscu, w którym trzeba.

Tuby kosmetyczne świetnie zabezpieczają swą zawartość przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak: światło, woda, tlen czy bakterie. Dzięki temu znajdujący się w nich preparat k na bardzo długi czas zachowuje swój pierwotny kolor, barwę, zapach oraz konsystencję. Co więcej, nie traci swych cennych właściwości pielęgnacyjnych.

Tuby do kosmetyków są bardzo higieniczne podczas stosowania. Zawarta w nich masa nie rozlewa się na podłogę czy ubranie. Są również bardzo wytrzymałe na zgniatanie. W razie potrzeby zamknięte w nich kosmetyki umieścić w torbie czy w walizce, bez obawy, że inne rzeczy zostaną zabrudzone. Mogą one być przechowywane zarówno w poziomie, jak i pionie. Mieszczą się bez problemu nawet w bardzo płytkiej szafce łazienkowej.

Jakie produkty są pakowane w tubki kosmetyczne?

Praktyczne i wygodne tubki kosmetyczne są powszechnie wykorzystywane w branży kosmetycznej. Doskonale nadają się do wielu kosmetyków. Korzystając z takiego opakowania, użytkownik nie ma konieczności wybierania z opakowania produktu dłonią. Z kosmetyku umieszczonego w tubie mogą korzystać różne osoby bez obaw o jego zanieczyszczenie. Obecnie produkty pakowane w tuby polietylenowe można spotkać w każdej drogerii, aptece oraz sklepie. Są w nich umieszczane:

 • żele do pielęgnacji stóp
 • kremy do rąk
 • kremy ochronne do opalania
 • żele na ukąszenia komarów
 • kremy do twarzy
 • balsamy ciała
 • żele antybakteryjne
 • odżywki do włosów
 • żele pod prysznic
 • pasty do zębów

Tuby są dostępne w wielu rozmiarach. Najmniejsze mają zazwyczaj pojemność 40 mililitrów, a większe 75, milimetrów, 125 mililitrów lub więcej. Są one dostępne w wielu kolorach, ale najczęściej są stosowane białe opakowania. Można je spersonalizować w taki sposób, że zachęcają do zakupu zamkniętych w nich kosmetyków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here