W jakich kolorach urządzić kuchnię? Przegląd najmodniejszych trendów

Jeszcze parę dekad temu uznawano wręcz za standard zostawianie kuchni w kolorystyce jasnej. Biel królowała w tym lokum, ale gdy zaczęły na rynek wykończeniowy wkradać się zupełnie nowe trendy i stylizacje, jednak zaczęto przekonywać się do nowych rozwiązań, w tym także łaskawiej patrząc na kwestie doboru kolorystyki do ścian pomieszczenia kuchennego.

Biel zaczyna wraz z biegiem czasu ustępować miejsca innym barwom i przez to odchodzi do przysłowiowego lamusa. Coraz częściej do tego właśnie pokoju wybiera się kolory intensywniejsze, bardziej soczyste, wyraziste, kolory ziemi. Nierzadko nawet odważni i chętni na metamorfozy swojej kuchni lokatorzy stawiają na czerń – nie cala kuchnia, ale na zasadzie kontrastu.

Oczywiście nie chodzi tu o wymalowanie kuchni na czerń czy grafit, ale o dobór do jasnych ścian utrzymanych w takiej kolorystyce rozmaitych elementów meblowych. W kuchni rządzą rozmaite kolory, nie ma tu żadnych większych ograniczeń. Pamiętajmy jednakże, że kuchnia to serce każdego gospodarstwa domowego, zatem powinniśmy wyjątkowo pieczołowicie przyłożyć się do jej efektywnego modelowania. Niech będzie z jednej strony praktyczna oraz funkcjonalna, a z drugiej bardzo estetyczna i zgodna z naszym poczuciem gustu.

W bieżącym roku pojawiły się modne trendy na aranżację wnętrz kuchennych. Przeważnie wybieranym stylem wśród Polaków jest nurt minimalistyczny. Polega on na urządzaniu pomieszczenia w sposób bardzo nowoczesny. Nie ma wystających kantów, ostrych krawędzi, szerokich i zajmujących spore powierzchnie meblowe meblościanek. Wszystkie meble robione są na wymiar, na specjalne zamówienie.

Co to daje? Otóż zyskujesz przestrzeń, która sprawia, że nawet w rzeczywistości dość małe wnętrze staje się naprawdę duże optycznie. Kolejna kwestia to to, że w takich stylach dominują elementy meblowe czy też urządzenia osadzone w innowacyjnych stylizacjach – nietypowe formami, nietuzinkowe pod względem kształtów, czasem wręcz ekstrawaganckie w swej formie, rozmiarowo olbrzymie, okazałe, imponujące, wręcz luksusowe.

Takie aranżacje minimalistyczne znakomicie sprawdzają się zarówno w domach jednorodzinnych, jak także w apartamentach miejskich. Minimalistyczne kuchnie przypominają dość surowe, bardzo proste, a także nieco laboratoryjne miejsca, ale dzięki temu mamy sposobność połączenia tego, co funkcjonalne z tym co nowoczesne wyglądem.
Jeszcze innym typem wystroju kuchni jest w pewnym sensie odwrotność minimalizmu, to jest styl glamour.

W jakich kolorach urządzić kuchnię? Przegląd najmodniejszych trendów

Polega on na tym, że zdobimy wnętrza w bardzo charakterystyczny sposób – z przepychem, luksusowo, elegancko. Możemy zyskać połyskujący, lśniący design, ale przy tym pomieszczenie to nie jest surowe jak wcześniej wymienione nowoczesne aranżacje, zaś jak najbardziej okazuje się przytulne. Musimy wiedzieć, iż styl glamour bazuje na oryginalnych dodatkach. Jest znakomitym rozwiązaniem w domach wolnostojących.

Od pewnego czasu naprawdę dużym zainteresowaniem cieszy się styl hygge, który bazuje na duńskiej filozofii szczęścia. Na czym polega on w praktyce? Otóż jest to swego rodzaju połączenie egzotyki z konwencją etniczną, rustykalnością. To zespolenie tradycji i klasyczności z nowoczesnością, innowacyjnością.

Możemy mieszać ze sobą przeróżne tworzywa, a także elementy meblowe, które na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, iż nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego, ale takie kompozycje stanowią mimo owego misz-maszu świetnie zgrane kompozycje, na pewnie niestandardowe i niepospolite.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here