Woda różana i jej niezwykłe właściwości kosmetyczne i zdrowotne

Woda różana to produkt na jak szczególną uwagę zwrócili już starożytni. Z zapisków historycznych wynika, że tenże składnik kosmetyczny był niczym innym jak preparatem numerem jeden samej pięknej i ceniącej urodę Kleopatry.

Specyfik ten okazuje się również niesamowicie popularny od stuleci, a mianowicie występował w kosmetyczkach naszych prababć, a wynikało to głównie z tego względu, że ceniły one jego wartości odżywcze dla skóry oraz również zwracały uwagę na cudowny zapach. Woda różana jest aktualnie powszechnie dostępna, ale naturalne, oryginalne jej receptury pojawiały się na straganach Turcji, Grecji, Egiptu.

W tych miejscach są niezmącone środkami chemicznymi mikstury kosmetyczne, które pobudzają zmysły oraz działają kojąco, stanowiąc jeden z najlepszych, w pełni organicznych środków leczniczych.

Woda różana jest woda roślinną. To kosmetyk, który jest niczym innym jak standardowym hydrolatem. Odznacza się on przede wszystkim delikatnością, bowiem jego wskaźnik Ph okazuje się mocno zbliżony do naturalnego ph skóry. Musimy także wiedzieć, że aby stworzyć preparaty różane tej kategorii, wykorzystywana jest zazwyczaj róża damasceńska, jaką inaczej określa się różą z Damaszku.

Co więcej, króluje także Rosa centfolia oraz znany jest także gatunek Rosa gallica. Wykorzystanie tej wody jest naprawdę banalnie łatwe, spryskujemy się nią i od razu czujemy odżywienie, Co do procesu przygotowywania wody różanej, to zaczyna się od zebrania płatków róż nad ranem. Dzięki temu są one mocniejsze w swym aromacie.

Poprzez regularne stosowanie kosmetycznej wody różanej przede wszystkim można pielęgnować twarz oraz włosy, Dzięki systematyce użytkowania, nasza skóra staje się gładka, jest mocno elastyczna, jędrna, nawilżona. Nie powinien zatem nikogo dziwić fakt, iż mieszkanki Bałkanów, ogólnie kobiety Dalekiego Wschodu, które ten preparat na stałe włączają do swej kosmetyki, cieszą się nieprzeciętną urodą.

Woda różana i jej niezwykłe właściwości kosmetyczne i zdrowotne

Podobnie popularna woda różana jest na terenie północnej Afryki, czyli właśnie w wyżej wspomnianym Egipcie. Powody aż takiego zainteresowania tym hydrolatem? Jest to świetny kosmetyk do każdego rodzaju skóry – od suchej, przez wrażliwą, po dojrzałą. Może występować jako naturalny tonik, a także jako ekstrakt, który dodawany jest do ekskluzywnych, ale bazujących na organicznym pochodzeniu kremach – zarówno do twarzy, jak i rąk. Świetnie sprawdza się także w postaci nawilżacza do włosów, wówczas występuje w maseczkach.

Woda różana posiada także bardzo dużo właściwości leczniczych, a mianowicie działa przeciwbakteryjnie, zatem dobrze jest ją wykorzystywać do płukania regularnego jamy ustnej czy też gardła. Jest też obecna jako składnik past do zębów, pomaga pozbyć się bolesnego, ropnego trądziku i innych wyprysków. Nie musisz robić zbyt wiele, wystarczy że dwa razy dziennie przetrzesz wacikiem nią nasączonym twarz w miejscach, gdzie masz zaskórniki czy krostki i po zaledwie paru dniach, skóra powinna się wyciszyć, uspokoić, nabrać kolorytu.

Ze względu między innymi na swój przyjemny, ale też i mocny zapach woda różana jest kojąca na zszargane nerwy, zatem umożliwia odstresowanie. Jest zatem świetnym wariantem dla ludzi nadpobudliwych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here