Wczasy w Grecji?

Grecja – wczasy? Twoje wymarzone wakacje mogą być właśnie w tym kraju! Grecja jest bardzo malowniczym państwem, z wieloma wyspami, pięknym morzem i po prostu ma swój niepowtarzalny klimat! Grecka pogoda jest bardzo ciepła i idealna na wakacje. Ma też wiele miejsc do zwiedzania, ponieważ tak jak kiedyś Włochy, była starożytnym państwem, o którym powstało dużo mitów. Najpopularniejszą wyspą w Grecji jest Kreta, która cieszy się dużym „powodzeniem” wśród turystów z całego świata. Zjeżdżają się tam najczęściej na wakacje. W dobrej cenie można wybrać się już w czerwcu na siedmiodniowy wyjazd z biura podróży, na wyspę Zakhyntos. Jest ona trzecią największą wyspą w Grecji. Rozpościera się z niej niesamowity widok na lazurowe morze i wrak statku. Tam także jest sporo do zwiedzania. Od wielkiego parku z piękną plażą, na której wylęgują się żółwie, po półwysep Keri, znajdujący się na południu wyspy Zakhyntos. Znajduje się tam latarnia morska oraz atrakcja dla tych bardziej odważnych, to jest mostek, zawieszony trzysta metrów nad ziemią. W kurorcie Laganas także znajduje się miejsce, gdzie wygrzewają się żółwie. Jeśli jednak nie pasujesz do opisu typowego podróżnika i zwiedzacza, tylko jesteś szalonym imprezowiczem, to dla ciebie też znajdzie się miejsce na wyspie jak i w całej Grecji. Wszystkie miasta oraz wyspy w kraju obfite są w różnego rodzaju kluby, bary i puby, gdzie można tańczyć, śpiewać i bawić się do rana. Osoby, które jednak bardzo lubią zwiedzać, muszą wybrać się do takich miejsc jak:
1. Olimpia – teren, który jest położony w lasku oliwnym u podnóża góry Kronosa. Była tam budowla, w której rozgrywały się igrzyska olimpijskie i budynek służący jako gimnazjon, gdzie starożytni grecy przez 2000 lat szkolili się do igrzysk! W tym momencie można zwiedzać fundamenty tego drugiego przybytku.
2. Ateny – Na drugim miejscu do odwiedzenie, w mieście znajduje się Akropol, wzgórze na którym znajduje się wiele antycznych ruin budowli takich jak Partenon, teatr Dionizosa i Erechtejon.
– Kolejnym miejscem w Atenach jest Starożytna Agora – rynek, na którym mieszkańcy starożytnej Grecji spotykali się, żeby dyskutować i prowadzić interesy. Dobrze zachowały się tam dwa budynki. Tezejon i Stoa Attalosa.
3. Kreta – Na Krecie warto zobaczyć takie miejsca jak pałace w Knossos i Fajstos, jaskinię Diktę, zwaną również jaskinią Zeusa. Jej głębokość sięga 70 metrów! Wejście do niej może się okazać miłą odmianą od piekącego słońca. Kreta słynie również z najdłuższego wąwozu w Europie. Mierzy on osiemnaście kilometrów trasy, którą przechodzi się w około siedem godzin, biorąc pod uwagę gorące słońce nad sobą! Spore wyzwanie dla osób, które uprawiają sport tylko rekreacyjnie.
4. Delfy – Nazwa kojarząca się z morskimi ssakami, to kolejny rewir do odhaczenia. W słynnych mitach to w tym miejscu gościły wyrocznie, które przepowiadały przyszłość. Dzisiaj można zwiedzić tam ruiny świętego kręgu Apollina to jest: świątynię Apollina, świętą drogę, teatr i skarbce, ponieważ w Delfach było miejsce kultu tego greckiego boga. Poza tym możemy także zagościć w tamtejszym muzeum.

www.weuropie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here