Czy Fuerteventura to dobre miejsce na wakacje?

Fuerteventura to wyspa położona na Oceanie Atlantyckim. Należy do Hiszpanii. Leży niedaleko północno-zachodnich wybrzeży Afryki. Od Afryki tak naprawdę dzieli ją około 100 km.
To wyspa położona dość płasko, dlatego nie ma tam większej ochrony przed wiatrem. Nazwa wyspy wzięła się od „feuerte”, czyli mocno i od „viento”, czyli wieje. Na wyspę często przyjeżdżają fani wodnych sportów, którzy mogą spodziewać się tam dobrych warunków. Przez cały rok możemy cieszyć się łagodnym, przyjaznym klimatem, dlatego jest to dobra wyspa na wakacje.
Parque Natural De Corralejo to obszar położony na północy Fuerteventury. Znajdują się tam cudne plaże i białe wydmy. Lazurowe wody oraz białe piaski z pewnością znajdą uznanie w oczach każdego podróżnika. Umieszczona została tam również duża miejscowość, gdzie można osiedlić się na czas wakacji – Corralejo. Niedaleko znajduje się krater wulkanu Bayuyo. Można tam zawędrować pieszo i mieć niesamowitą wycieczkę, pamiętną na całe lato.
Wioska Betancuria cieszy się chyba największym uznaniem wśród powracających z Fuerteventury. Przede wszystkim urokliwe białe domki, umieszczone na wzniesieniach, robią kolosalne wrażenie. W Betancurii jest Kościół Świętej Marii, wybudowany w XVIII wieku. Kilka kilometrów dalej zobaczyć można jeszcze ruiny klasztoru Franciszkanów z XV wieku.
Wysepka Lobos jest wysepką niezamieszkałą. Niegdyś objęto ja ochroną i tak już pozostało do dziś. Dawniej ten obszar zamieszkiwały foki, dziś z uroków wysepki korzystają turyści chętnie odwiedzający to miejsce. Można tam dotrzeć promem wypływającym z Corralejo.
Villaverde to miejscowość położona w północnej części wyspy. Znajduje się niemal przy samym kraterze Escanfraga. To tutaj możemy obejrzeć tunel wulkaniczny, niegdyś zamieszkały przez ludność. Warto także zajrzeć do Finca la Rosita. Umiejscowiono tam zapierający dech w piersiach ogród botaniczny. Mamy również możliwość zobaczenia wielu zwierząt.
Jeśli chcecie zrobić kilka zdjęć niczym na pocztówkach, musicie sprawdzić jeszcze Costa Palma. Wietrzna, z cudnymi widokami i jasnymi plażami, z pewnością sprawdzi się podczas długiej sesji fotograficznej.
Ajuy oferuje nam najprawdziwsze jaskinie na plażach. Najpierw słychać ocean i wodę bijącą o skalne wzniesienia. Widoki są niezapomniane, z początku nieco przerażające, lecz z czasem można się przyzwyczaić do atmosfery tego miejsca.
Antigua to miejsce, gdzie znajdziemy wiatraki. Najprawdziwsze wiatraki! Można tam również, oprócz obejrzenia wiatraków na własne oczy, odwiedzić specjalne muzeum im poświęcone.
Fuerteventura słynie również z aloesu. Miasto La Oliva jest im poświęcone. To tam możemy odnaleźć specjalne muzeum – Aloe Vera Fresca. Przewodnicy opowiedzą nam wszystko o aloesie. Skąd pochodzi, do czego służy, co można z niego zrobić.
Fuerteventura – wakacje to z pewnością czas na przemyślenie wielu spraw i bliskość z naturą. Jest tu zdecydowanie mniej miejsc dla typowych turystów. To raczej przestrzeń pełna piękna, które trzeba odkrywać na własną rękę. Jednak sesje zdjęciowe z pewnością wynagrodzą nam mniej komercyjnych atrakcji.

www.freehostel.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here