Obowiązki domowe kojarzą nam się zwykle z nieprzyjemnymi, długotrwałymi czynnościami, które trzeba wykonać, by móc mieszkać schludnie i wygodnie. W dodatku po kilku godzinach lub dniach trzeba powtórzyć proces. Szukamy więc ciekawych, a jednocześnie tanich rozwiązań – nie tylko ułatwiających realizację zadań, ale również przyspieszających chwilę upragnionego odpoczynku. Oto 5 interesujących gadżetów dla perfekcyjnych pań domu, na które nie trzeba wydawać majątku.

Nożyczki do ziół

Koperek, pietruszka czy szczypiorek to punkt obowiązkowy w zdrowej kuchni. Uwielbiamy ich smak i jesteśmy świadome pozytywnego wpływu na organizm. Cóż z tego, jeśli ich przygotowanie wiąże się ze żmudnym siekaniem dopiero co umytych ziół nożem. Rozwiązaniem są specjalne nożyczki z wieloma ostrzami, które pomogą nam zaoszczędzić czas i sprawią, że nasz ulubiony posiłek szybciej znajdzie się na stole.

Wyciągane gniazdko

Wielu z nas doskonale zna tę sytuację – odkurzamy w najlepsze pokój, gdy nagle kabel osiąga maksimum swoich możliwości i w najlepszym razie gwałtownie nas zatrzymuje, a w najgorszym po prostu wypada z gniazdka. Możemy temu zaradzić, zaopatrując się w specjalne wyjmowane gniazdko. Znajduje się w nim zamocowany na stałe przewód, który nieco wydłuża zasięg domowego sprzętu elektronicznego.

Znaczniki na kable

Ten gadżet docenią zwłaszcza miłośnicy najnowszych technologii. Nierzadko bowiem zdarza się, że plątanina przewodów elektrycznych znacznie utrudnia odnalezienie tego właściwego. Problem rozwiążą specjalne klipsy na kable. Każdy z nich ma inny kolor, a niektóre dodatkowo posiadają rysunkowe oznaczenia. Dzięki nim już nigdy nie odłączymy od sieci niewłaściwego kabelka.

Sprawdź również: Jak kupować na wyprzedażach

Wyciskacz pasty do zębów

Problem z maksymalnym wykorzystaniem zakupionej pasty do zębów dotyka każdego z nas. Mimo najlepszych chęci jesteśmy zmuszeni wyrzucić jej resztkę do kosza wraz z opakowaniem. Istnieje jednak na to sposób, a jest nim specyficznie wyglądający uchwyt łazienkowy, przypominający nieco walec. Wkładając do niego tubkę pasty, mamy zagwarantowane zużycie jej aż do ostatniej kropli.

Rozpylacz do cytryny

Krojenie i wyciskanie cytryn to trudniejsze zadanie, niż mogłoby się wydawać – powodem jest pryskający na wszystkie strony kwaśny sok, który szczególnie upodobał sobie naszą twarz i oczy. Aby zminimalizować ryzyko podrażnień, warto sięgnąć po wynalazek zwany dozownikiem do cytryn. Ma on postać małego rozpylacza mocowanego do owocu. Zamienia sok w mgiełkę skierowaną prosto na pożywienie lub szklankę, chroniąc oczy oraz utrzymując dłonie w czystości.

Powyższe gadżety pokocha każda pani domu, która ceni sobie czas oraz dokładność wykonania poszczególnych zadań. Koszt powyższych akcesoriów nie jest wysoki, a  w razie braku gotówki na ich zakup zawsze możemy skorzystać z niewielkiej pożyczki chwilówki. Dlaczego bowiem mielibyśmy sobie utrudniać życie, skoro mamy możliwość je ułatwić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here