przesadzanie kwiatów

Rośliny w domu to bez wątpienia piękna ozdoba. Nie możemy zapominać jednak o tym, że jest to również odpowiedzialność Kiedy jednak jesteśmy miłośnikami zieleni w domu ciężko jest nam się powstrzymać od nabywania coraz to większej ilości roślinek. Niestety niektóre rosną bardzo duże i musimy pamiętać, że z czasem należy je przesadzić. Jak to zrobić?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/przesadzanie-kwiatow/

Przesadzanie kwiatów doniczkowych

Przesadzanie kwiatów zazwyczaj wykonuje się na wiosnę, choć istnieją także osoby, które robią to jesienią. Wszystko zależy już oczywiście od was. Poleca się jednak robienie tego już od lutego. W zależności oczywiście od pogody na zewnątrz. 

Cały proces często trwa kilka godzin, zwłaszcza jeśli jesteście totalnymi maniakami roślin. Co warto dodać do ziemi? Jakie podłoże wybrać? Jakie akcesoria zakupić? Jak nie narobić bałaganu 

W jakie akcesoria warto się zaopatrzyć podczas przesadzania kwiatków?

Przede wszystkim główną rolę będzie odgrywać tu ziemia. Z pewnością nie każdy kwiat będzie dobrze czuł się w ziemi uniwersalnej. Dla palm czy kaktusów dobrze jest zakupić specjalną ziemię, dedykowaną właśnie dla tego gatunku roślin. Inne kwiaty z pewnością poradzą sobie z ziemią uniwersalną. Przyda się wam dodatkowo nawóz, podłoże, siatka, a także mała łopatka.

Skórka od banana do kwiatów?

Wiele osób mogło zauważyć, że ich babcie często umieszczały w ziemi do kwiatów skórki od bananów lub skorupki od jajek. Jeśli widzieliście takie zjawisko pewnie zastanawialiście się nad tym po co się tak robi?W dzisiejszych czasach zamiast tego stosuje się zazwyczaj kermazyt, chociaż duża ilość osób wraca do starych metod. Aby dodać do ziemi skórek od banana, konieczne będzie odpowiednie przygotowanie ich, aby po upływie krótkiego czau nie zgniły.

Jak więc to zrobić?

  1. Skórki od banana kroimy na małe kawałki.
  2. Blachę przykrywamy papierem do pieczenia.
  3. Skórki przekładamy na blachę.
  4. Nagrzewamy piekarnik.
  5. Wkładamy banany.
  6. Monitorujemy.

Kiedy banan zrobi się lekko brązowy, możecie go wyciągnąć. Zanim włożycie go do doniczki, pozwólcie mu wystygnąć. Tak przygotowane skórki od banana możecie wymieszać z ziemią lub umieścić na samym dnie doniczki.

Zobacz też: http://www.snikersik.pl/pielegnacje-kwiatow-domowe-sposoby/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStres a rzadkie włosy!
Następny artykułGorset w stylu gotyckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here